Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. mája 2022

Rusko musí zaplatiť za škody napáchané na Ukrajine, podľa Zelenského okupanti zintenzívnili boje na Donbase (video)Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v nočnom videoprejave k národu povedal, že Rusko musí byť finančne zodpovedné za škody, ktoré jeho sily spôsobujú ...Zdieľať
russia_ukraine_war_canada_62332 f9036f72f8b34f5d91994b5063393401 676x451 21.5.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v nočnom videoprejave k národu povedal, že Rusko musí byť finančne zodpovedné za škody, ktoré jeho sily spôsobujú Ukrajine.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Ako poznamenal, ruská armáda v piatok vypálila raketu na severovýchodnú Charkovskú oblasť, kde zničila kultúrne centrum v Lozovej, a zasiahla aj mestá Odesa na juhu, Poltava na východe a Žytomyr na západe.

V Donbase na východe Ukrajiny, kde bol ruský útok najostrejší, podľa Zelenského ruské jednotky zmenili mestá Rubižne a Volnovacha na ruiny, rovnako ako predtým v prípade Mariupoľa, a zároveň sa pokúšajú urobiť to isté so Sjevjerodoneckom.

Zelenskyj povedal, že Rusko by malo byť prinútené zaplatiť za každý dom, školu, nemocnicu a obchod, čo zničí. Mal by sa podľa neho vytvoriť právny mechanizmus, prostredníctvom ktorého by každý, kto trpel konaním Ruska, mohol dostať odškodné.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Rusko musí zaplatiť za škody napáchané na Ukrajine, podľa Zelenského okupanti zintenzívnili boje na Donbase (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Remišová sa obrátila na eurokomisiu, žiada voľnejší prístup k eurofondom na financovanie utečeneckej krízy
<< predchádzajúci článok
Zoroslav Kollár sa priznal, že uplácal Beňu a Pčolinského. S prokurátorom uzavrie dohodu o vine a treste