Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. apríla 2018

Rusko neodloží odpoveď na americké sankcieNámestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Rjabkov. archívna snímka.Zdieľať
Námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Rjabkov. archívna snímka. Foto: TASR/AP
 
Moskva 16. apríla (TASR) - Rusko neodloží prijatie legislatívy, ktorá bude reakciou na nové sankcie USA proti Moskve. Uviedol to v pondelok štátny tajomník ruského ministerstva zahraničných vecí Sergej Rjabkov, ktorého citovala agentúra RIA.


Vysokopostavení členovia dolnej komory ruského parlamentu - Štátnej dumy, minulý týždeň oznámili, že zvažujú návrh legislatívy, ktorá by Kremľu umožnila zakázať alebo obmedziť dovozov produktov z USA.

Rjabkov v pondelok povedal, že Moskva diskutuje aj tom, čo nazval "Washingtonom zneužívané postavenie dolára ako globálnej rezervnej meny".

USA 6. apríla rozšírili sankcie proti Moskve na ďalších sedem ruských oligarchov a 17 predstaviteľov ruskej vlády. Washington zakázal svojim občanom a firmám, aby robili obchody s množstvom ruských spoločností, podnikateľov a úradníkov. Washington tiež zmrazil akékoľvek aktíva ruských firiem a jednotlivcov, na ktorých sa vzťahujú sankcie a ktoré môžu byť v jurisdikcii USA.

Americké sankcie negatívne ovplyvnili ruské trhy. Spôsobili oslabenie ruských akcií, napríklad výrobcu hliníka Rusal, ale aj rubľa.
 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na väčšine územia bolo ráno rekordne teplo
<< predchádzajúci článok
Analýza: Do zahraničia sa vlani zo SR presídlilo 2389 spoločností

Rusko neodloží odpoveď na americké sankcie - diskusné fórum čitateľov