04. januára 2020

Rusko pre predĺžení zdolalo Švédsko a postúpilo do finále MS v hokeji do 20 rokov (video)

Hokejisti Ruska sa po štyroch rokoch opäť prebojovali do finále majstrovstiev sveta juniorov. Na šampionáte v v Česku mladí Rusi v sobotňajšom semifinále zdolali rovesníkov zo Švédska 5:4 po ...

ivan morozov hugo alnefelt rusko svedsko ms v hokeji do 20 rokov 676x518 4.1.2020 (Webnoviny.sk) - Hokejisti Ruska sa po štyroch rokoch opäť prebojovali do finále majstrovstiev sveta juniorov. Na šampionáte v v Česku mladí Rusi v sobotňajšom semifinále zdolali rovesníkov zo Švédska 5:4 po predĺžení.

Rusi síce mali v prvom semifinálovom súboji výraznú streleckú prevahu, no Švédi boli efektívnejší a duel dospel až do predĺženia. V ňom ruskí mladíci napokon dokonali postup do finále.

Rusi na titul na tomto fóre čakajú už 9 rokov, zatiaľ naposledy získali zlato na MSJ v ročníku 2010/2011. V druhom sobotňajšom semifinále proti sebe nastúpia od 19.00 h Kanaďania a obhajcovia titulu Fíni.

V druhom súboji o zotrvanie medzi elitou zvíťazili Kazachovia nad Nemcami 4:1 a vyrovnali stav série hranej na dve víťazstvá na 1:1. Rozhodujúci tretí zápas o záchranu je na programe v nedeľu 5.1. o 11.00 h.

Slováci na MSJ v Česku vypadli vo štvrťfinále s Kanaďanmi a na turnaji obsadili 8. priečku.

MS v hokeji do 20 rokov - semifinále

• Ostravar Aréna

Švédsko - Rusko 4:5 po predĺžení (2:3, 1:0, 1:1 - 0:1)
Góly: 1. Sandin (D. Gustafsson), 15. Fagemo (Lundkvist, Sandin), 32. Sandin (Fagemo, Nässén), 45. Lundkvist (Sandin, Nässén) - 4. Ivan Morozov (Podkolzin, Dorofejev), 6. Chovanov (Alexandrov, Denisenko), 13. Sokolov, 49. Sokolov (Chovanov), 64. Ivan Morozov (Podkolzin, Voronkov)

Kanada - Fínsko (19.00)

MS v hokeji do 20 rokov - o záchranu

• druhý zápas (hrá sa na dva víťazné zápasy)

Kazachstan - Nemecko 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) - stav série: 1:1
Góly: 5. a 42. Alexandrov, 26. Bojko, 57. Čaporov - 59. Schinko

Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko pre predĺžení zdolalo Švédsko a postúpilo do finále MS v hokeji do 20 rokov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Nitra prišla o hviezdneho Versteega, zranil sa vo finále Spenglerovho pohára
Real Madrid v zápase 19. kola La Ligy nezaváhal, FC Barcelona hrá na pôde mestského rivala