Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. novembra 2022

Rusko schválilo zmeny v zákone o „propagande“ LGBTI ľudí, šírenie informácií o komunite sa bude trestaťRuskí zákonodarcovia v stredu v druhom čítaní schválili návrh zákona, ktorý výrazne rozširuje obmedzenia činností považovaných za podporu práv LGBTI ľudí v krajine. Zákon ešte z roku 2013 zakazoval ...Zdieľať
gettyimages 1140643979 676x451 23.11.2022 (Webnoviny.sk) - Ruskí zákonodarcovia v stredu v druhom čítaní schválili návrh zákona, ktorý výrazne rozširuje obmedzenia činností považovaných za podporu práv LGBTI ľudí v krajine. Zákon ešte z roku 2013 zakazoval šírenie „propagandy netradičných sexuálnych vzťahov“ medzi maloletými. Po novom sa takýto zákaz vzťahuje i na šírenie informácií smerom k osobám, ktoré dovŕšili 18 rokov.

Tretie čítanie


Návrh zákona ešte musí prejsť tretím čítaním v Dume, dolnej komore parlamentu, predtým, ako sa dostane do hornej komory a potom k vodcovi Vladimirovi Putinovi.

To by však mala byť už len formalita, keďže najpodstatnejším zvyčajne býva druhé čítanie v Dume, keď poslanci schvaľujú veľké pozmeňujúce a doplňujúce návrhy.

Zákaz "propagandy"


Nové legislatívne znenie stavia mimo zákon reklamu, médiá a online zdroje, knihy, filmy a divadelné produkcie, o ktorých sa predpokladá, že obsahujú takúto „propagandu“. Rozširuje tiež existujúce obmedzenia tým, že zakazuje šírenie informácií o rodových zmenách medzi maloletými.

Porušenia zákona sa budú trestať pokutami a ak sa ich dopustia nerezidenti, môžu viesť k ich vyhosteniu z Ruska.


Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko schválilo zmeny v zákone o „propagande“ LGBTI ľudí, šírenie informácií o komunite sa bude trestať © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zákaz ochutených zahrievaných tabakových výrobkov v Únii nadobudol účinnosť, o nejaký čas si ich už nekúpite
<< predchádzajúci článok
Európsky parlament bol terčom kybernetického útoku, ktorý preťažil jeho webstránku a tá následne spadla