Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. apríla 2010

RUSKO: Správy o 97 obetiach havárie sa nepotvrdiliPri havárii poľského prezidentského lietadla pri Smolensku prišlo v sobotu o život 96 ľudí; informácie o 97 obetiach sa nepotvrdili, uviedla v stredu zástupkyňa šéfa ...Zdieľať
smolensk Smolensk

Foto: SITA/AP
MOSKVA 14. apríla (WEBNOVINY) - Pri havárii poľského prezidentského lietadla pri Smolensku prišlo v sobotu o život 96 ľudí; informácie o 97 obetiach sa nepotvrdili, uviedla v stredu zástupkyňa šéfa tlačového oddelenia ruského ministerstva pre mimoriadne situácie Jelena Černovová. "Zahynulo 96 ľudí - 88 cestujúcich a osem členov posádky," povedala Černovová pre tlačovú agentúru RIA Novosti, ktorá o spresnenom počte obetí informovala. V stredu ráno spomínané ministerstvo oznámilo nesprávny počet - 97 obetí leteckej katastrofy.

Prezident a jeho manželka spolu s ďalšími 94 osobami vrátane vysokopostavených predstaviteľov poľskej politiky a ozbrojených síl zahynuli v sobotu pri havárii vládneho špeciálu pri západoruskom meste Smolensk. Poľská vládna delegácia mierila do ruského mesta Katyň na spomienkový obrad pri príležitosti 70. výročia masakry viac ako 22 tisíc poľských dôstojníkov sovietskou tajnou službou NKVD.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MZV: Silné zemetrasenie v čínskej provincii
<< predchádzajúci článok
V telekomunikáciách je únik výnosov asi 40 mld. US

RUSKO: Správy o 97 obetiach havárie sa nepotvrdili - diskusné fórum čitateľov