Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. júna 2024

Ruský bombardér narušil švédsky vzdušný priestor, vyslali k nemu dve stíhačkyV piatok večer narušil ruský bombardér Su-24 švédsky vzdušný priestor. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie švédskych ozbrojených síl. Narušenie, ktoré malo ...Zdieľať
su 25 676x451 15.6.2024 (SITA.sk) - V piatok večer narušil ruský bombardér Su-24 švédsky vzdušný priestor. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie švédskych ozbrojených síl.


Narušenie, ktoré malo krátke trvanie, sa podľa nich odohralo východne od južného cípu ostrova Gotland. Švédsko najprv vyslalo lietadlu varovanie, ale nedostalo žiadnu odpoveď. Následne povolali dve stíhačky Jas-39 Gripen, aby bombardér eskortovali.

Správanie Ruska je neprijateľné a vyjadruje neúctu k našej územnej celistvosti. Sledovali sme celý priebeh udalostí a boli sme na mieste, aby sme zasiahli," vyjadril sa veliteľ švédskych vzdušných síl Jonas Wikman.

V piatok to bolo po prvý raz od vstupu Švédska do Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO), čo mu ruské lietadlo narušilo vzdušný priestor. Predtým sa tak stalo naposledy v roku 2022.


Zdroj: SITA.sk - Ruský bombardér narušil švédsky vzdušný priestor, vyslali k nemu dve stíhačky © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko akútne potrebuje súdržnosť a istotu bezpečia, prezident Pellegrini sa v prvom prejave prihovoril všetkým ľuďom
<< predchádzajúci článok
Rusko za uplynulý deň stratilo vyše tisíc vojakov, prišlo aj o 20 tankov a obrnených vozidiel