Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    ZOH v Kanade 2010

01. marca 2010

Ruský prezident Medvedev žiada po neúspechu hlavyRuský prezident Dmitrij Medvedev je veľmi nespokojný s vystúpením výpravy na XXI. zimných olympijských hrách vo Vancouveri a žiada vyvodiť dôsledky. Rusi chceli ...Zdieľať
Foto: SITA/AP


MOSKVA 1. marca (WEBNOVINY) - Ruský prezident Dmitrij Medvedev je veľmi nespokojný s vystúpením výpravy na XXI. zimných olympijských hrách vo Vancouveri a žiada vyvodiť dôsledky.

Rusi chceli priniesť z Vancouveru 30 cenných kovov, no plán splnili len na 50%, keď získali 3 zlaté, 5 strieborných a 7 bronzových medailí. Jedenáste miesto v medailovej bilancii jej jedno z najhorších v ruskej olympijskej histórii. "Musíme od základu zmeniť prípravu našich vrcholových športovcov. Doteraz sme sa viezli ešte na vlne sovietskych úspechov, no tento čas sa už skončil," skonštatoval podľa agentúry ITAR-TASS na stretnutí s vedením strany Jednotné Rusko prezident Medvedev a pokračoval: "Dávame do športu obrovské peniaze, no tie nie sú všetko. Musíme dať do centra pozornosti priamo jednotlivých športovcov a nie ako doteraz športové zväzy, ktoré sa správajú ako nenažrané prasce." Hlava ruského štátu sa chce stretnúť s úspešnými športovcami a udeliť im zaslúžené ocenenia aj finančné prémie. S funkcionármi, ktorí sú zodpovední za historický neúspech, však chce Medvedev naložiť tvrdo a nekompromisne: "Ten, kto niesol zodpovednosť za prípravu na vancouverské hry, ju ponesie aj teraz. Zodpovední ľudia sa k tomu musia postaviť chlapsky a abdikovať. Ak to nedokážu, pomôžeme im."

Podľa ruských médií by mali odstúpiť predovšetkým prezident Ruského olympijského výboru Leonid Ťagačov, svoje ďalšie pôsobenie vo funkcii by mal prehodnotiť aj minister športu Vitalij Mutko.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Olympijských medailistov B. Bystrica privíta
<< predchádzajúci článok
WEISS: Za zraneného Škrtela som nikoho nepovolal

Ruský prezident Medvedev žiada po neúspechu hlavy - diskusné fórum čitateľov