Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

12. októbra 2017

Ruským športovcom by mali zakázať štart v Pjongčangu, tvrdí šéf iNADORusko by mali vylúčiť z budúcoročných zimných olympijských hier v Pjongčangu. Tvrdí to Joseph de Pencier, šéf exekutívy Inštitútu národných antidopingových organizácií ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Berlín 12. októbra (TASR) - Rusko by mali vylúčiť z budúcoročných zimných olympijských hier v Pjongčangu. Tvrdí to Joseph de Pencier, šéf exekutívy Inštitútu národných antidopingových organizácií (iNADO).


Kanadský funkcionár pre denník Süddeutsche Zeitung povedal, že Medzinárodný olympijský výbor sa dostatočným spôsobom nevysporiadal s dopingovou minulosťou Ruska a všetci ruskí športovci mali dostať zákaz štartovať na vlaňajších OH v Riu de Janeiro. De Pencier navrhuje v súvislosti so ZOH 2018 plošný zákaz pre všetkých ruských reprezentantov.

"Prebieha toľko vyšetrovaní, prejednáva sa toľko prípadov. Nemáme istotu, že ruskí športovci budú skutočne čistí v Pjongčangu a nebudú profitovať z dlhoročného podvádzania. Preto sme presvedčení, že vylúčenie by bol primeraný krok v celom procese," uviedol de Pencier.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko postúpilo na MS len raz, v boji o Rusko chýbal bod
<< predchádzajúci článok
Zranený Mustafi bude chýbať londýnskemu Arsenalu minimálne mesiac

Ruským športovcom by mali zakázať štart v Pjongčangu, tvrdí šéf iNADO - diskusné fórum čitateľov