04. decembra 2019

Ruža v basketbalovej Európe nerozkvitla ani proti Minsku

Na snímke zľava Kasiaryna Rybalkovová (Minsk) Teodora Turudičová (Ružomberok) a Chidom Oderahová (Minsk) v zápase D-skupiny basketbalového FIBA Cupu žien MBK Ružomberok - Cmoki Minsk 4. decembra 2019 v Ružomberku. FOTO TASR - Ján ...

Na snímke zľava Kasiaryna Rybalkovová (Minsk) Teodora Turudičová (Ružomberok) a Chidom Oderahová (Minsk) v zápase D-skupiny basketbalového FIBA Cupu žien MBK Ružomberok - Cmoki Minsk 4. decembra 2019 v Ružomberku. FOTO TASR - Ján Krošlák Foto: TASR
Ružomberok 4. decembra (TASR) - Basketbalistky slovenského majstra MBK Ružomberok sa rozlúčili s Európskym pohárom FIBA neúspešne, s bieloruským družstvom Cmoki Minsk prehrali 56:62. Liptáčky prehrávali po prvej štvrtine o desať bodov 11:21, no ešte do polčasovej prestávky vyrovnali duel a do šatne odchádzali s jednobodovým náskokom za stavu 32:31. Ešte 1:35 min pred koncom bol nerozhodný stav 56:56, no koncovku zvládli lepšie hosťujúce hráčky.

Jediný slovenský zástupca v ženských súťažiach pod hlavičkou FIBA v sezóne 2019/2020 zaznamenal v meraní síl s kvalitnými súpermi bilanciu šiestich prehier.