22. októbra 2008

Ružomberok prehral v Gorzowe o 6 bodov

Basketbalistky MBK Ružomberok prehrali vo svojom úvodnom vystúpení v A-skupine Európskeho pohára FIBA 2008/2009 na palubovke poľského tímu KSSSE AZS-PWSZ Gorzow 76:82 (35:49). O prehre zvereniek trénera ...

GORZOW 22. októbra (WEBNOVINY) - Basketbalistky MBK Ružomberok prehrali vo svojom úvodnom vystúpení v A-skupine Európskeho pohára FIBA 2008/2009 na palubovke poľského tímu KSSSE AZS-PWSZ Gorzow 76:82 (35:49). O prehre zvereniek trénera Antona Panisa rozhodol slabší výkon v závere prvej a na začiatku druhej štvrtiny, keď prehrávali už o 27 bodov. Basketbalistky MBK Ružomberok sa najbližšie v EP FIBA predstavia v stredu 29. 10. októbra o 16.00 h proti favoritovi nielen A-skupiny, ale celej súťaže Dinamu Moskva, ktorého hlavnou trénerkou je strojkyňa niekdajších ružomberských úspechov v Eurolige Natália Hejková. Výsledok: A-skupina: KSSSE AZS-PWSZ Gorzow - MBK Ružomberok 82:76 (29:11, 20:24, 20:23, 13:18) Najviac bodov Gorzowa: Breitreinerová 30, Taylorová 17, Žurowská 13, Zohnová 11 Zostava a body Ružomberka: Flukerová 20, Duffyová 18, Podešvová 12, Kupčíková 9, Grešnerová 0 (Černáková 2, Novocká 7, Lukačovičová 5, Chabadová 3, Spodniaková 0) Ružomberčanky nezačali na palubovke aktuálneho lídra najvyššej poľskej súťaže dobre a prvú desaťminútovku prehrali hladko 11:29. V domácom tíme sa darilo strelecky nemeckej legionárke Breitreinerovej, ktorá najmä v závere prvej štvrtiny strieľala jeden kôš za druhým. V I. polčase zaťažila konto Ružomberka dovedna až 19 bodmi. Slovenskému vicemajstrovi nevyšiel záver prvej a začiatok druhej štvrtiny a v 15. minúte prehrával už o 27 bodov 18:45. Potom však zavelili košmi do útoku Flukerová s Kupčíkovou, Chabadová pridala trojku a záverečné tri minúty úvodného polčasu vyhrali Ružomberčanky 14:2. Hrozivo vyzerajúci náskok Gorzowa zverenkyne trénera Antona Panisa skresali na 14 bodov a do druhej polovice nastúpili s nádejou na zvrat. V 25. minúte hráčky Gorzowa zásluhou svojej najlepšej strelkyne Breitreinerovej zvýšili na 60:42, ale Ružomberčanky postupne náskok súpera skresávali a 28 sekúnd pred koncom tretej časti hry to bolo po Flukerovej koši už len 65:58 pre domáci tím. Po úspešnej trojke americkej legionárky Duffyovej a jednom premenenom trestnom hode Kupčíkovej a vzápätí Podešvovej slovenský tím tri a pol minúty pred koncom dokonca znížil na rozdiel 4 bodov (71:75). Dôležitý kôš Gorzowa na 77:71 zaznamenala Žurowská a vzápätí si tréner MBK Panis vyžiadal oddychový čas. Na konci 38. minúty znížila Duffyová trojkou na 74:77, lenže domáca Žurowská bola vzápätí opäť úspešná a nasledoval ďalší time-out kouča MBK. Najlepšia strelkyňa „Ruže“ Flukerová vykresala iskierku nádeje (76:79), ale Breitreinerová trojkou 36 sekúnd pred klaksónom definitívne rozhodla o osude duelu. SITA