Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. augusta 2013

Ryanair prepustil pilota, ktorý spochybnil bezpečnosť aerolíniíLetecká spoločnosť Ryanair prepustila jedného zo svojich dlhoročných pilotov a pripravuje voči nemu žalobu za to, že spochybnil jej bezpečnosť v televíznom rozhovore.Zdieľať
Dublin 15. augusta (TASR) - Letecká spoločnosť Ryanair prepustila jedného zo svojich dlhoročných pilotov a pripravuje voči nemu žalobu za to, že spochybnil jej bezpečnosť v televíznom rozhovore.

Foto: TASR

Informovala o tom dnes agentúra Reuters s odvolaním sa na stanovisko írskych aerolínií.

Ryanair, ktorý je najväčšou nízkonákladovou leteckou spoločnosťou v Európe na základe prepraveného počtu cestujúcich, v ostatných týždňoch reagoval odmietavo na viaceré verejné sťažnosti svojich pilotov. Tie sa okrem iného týkali toho, že firma údajne núti pilotov lietať s menším množstvom záložného paliva a hrozí im disciplinárnym konaním v prípade upozornenia na bezpečnostné nedostatky.

Ryanair oznámil, že prepustil dlhoročného pilota Johna Gossa za jeho "ohováračské vyjadrenia" v dokumente, ktorý tento týždeň odvysielala stanica Channel 4. Goss v ňom poukázal na mnohé nedostatky v prístupe týchto aerolínii k bezpečnosti leteckej prepravy.

Pilot v dokumente spomenul, že od vedenia firmy dostal list, v ktorom ho kritizovali za prílišnú spotrebu paliva. Uviedol tiež, že viacerí piloti Ryanairu nedôverujú systému Írskeho leteckého úradu (IAA) pri nahlasovaní bezpečnostných nedostatkov.

IAA v reakcii na zverejnené informácie konštatoval, že všetky hlásenia, ktoré sa uskutočňujú dôverne, sú dôsledne prešetrené, pričom dohľad nad firmou Ryanair je podľa IAA dôsledný.

Goss sa v minulosti súdil s vedením Ryanair v prípade prekážok v odborovom združovaní sa pilotov. Neoficiálne združenie Ryanair Pilot Group oznámilo, že mu v spore so zamestnávateľom bude poskytovať odborné a právne rady.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
České obchody a reštaurácie stále okrádajú turistov
<< predchádzajúci článok
Študenti marxizmu a leninizmu budú mať štúdium zadarmo