29. septembra 2009

Rybáriková na turnaji v Tokiu postúpila do osemfinále

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková postúpila na podujatí WTA Tour Toray Pan Pacific Open v Tokiu (Premier, dotácia 2 mil. USD, tvrdý povrch vonku) už do osemfinále singlovej súťaže. V utorkovom ...

TOKIO 29. septembra (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková postúpila na podujatí WTA Tour Toray Pan Pacific Open v Tokiu (Premier, dotácia 2 mil. USD, tvrdý povrch vonku) už do osemfinále singlovej súťaže. V utorkovom stretnutí 2. kola si nenasadená Slovenka poradila s turnajovou trinástkou Naďou Petrovovou z Ruska za 65 minút 6:2, 6:2. Súperkou Rybárikovej v boji o postup do štvrťfinále bude víťazka súboja Caroline Wozniacká (4-Dán.) - Aleksandra Wozniaková (Kan.). Zverenkyňa Mojmíra Mihala má už teraz v Tokiu istotu 110 bodov do rebríčka a prémie 20 000 USD.

Čoskoro 21-ročná Slovenka (nar. 4. 10. 1988, 49. v rebríčku WTA Tour) zdolala skúsenú o 7 rokov staršiu ruskú súperku celkom jednoznačne a dosiahla jedno z najprestížnejších víťazstiev kariéry. Petrovová (13.) je držiteľkou 9 titulov na okruhu WTA vo dvojhre a ďalších 17 pridala v minulosti vo štvorhre. Okrem toho bola v roku 2006 singlovou svetovou trojkou a ešte rok predtým dosiahla rovnaké umiestnenie aj vo štvorhre. "Výborne som servovala po celý zápas. Bola som koncentrovaná, nerobila som zbytočné chyby a to mi veľmi pomohla. Proti takto skúsenej hráčke to nie je nikdy jednoduché, ale dnešný výsledok ukázal, že som jej veľa nedovolila. Menila som často rytmus hry a to jej nevyhovovalo. V závere už mala aj nervy, keď som dobre servovala a nevedela mi vrátiť skoro žiadne podanie. Som veľmi spokojná," uviedla z Tokia M. Rybáriková pre agentúru SITA. Na otázku, či toto víťazstvo patrí k najväčším v kariére, slovenská tenistka odpovedala: "Určite, veď zdolať trinástu hráčku sveta takýmto spôsobom sa nestáva často. Na druhej strane ona vie hrať určite aj lepšie ako to, čo predviedla v dnešnom zápase."

Slovenke vyšiel už začiatok stretnutia. Rybáriková sa po úvodnom brejku a udržaní podania ujala vedenia 2:0 a 3:1. Neskôr pridala aj druhý brejk na 5:2 a prvý set získala hladko za 29 minút 6:2. Druhý set sa lámal vo štvrtom geme, keď za stavu 1:2 slovenská fedcupová reprezentantka čelila pri svojom podaní trom brejkbalom, ale ubránila sa a vzápätí Rusku brejkla na 3:2. Tá jej dokonca k tomu dopomohla dvojchybou a potom sa herne rozsypala. Záverečné tri gemy s víťaznou pointou pre Rybárikovú trvali už len niekoľko minút. "Za stavu 1:2 v druhom sete to bol veľmi dôležitý gem. Ak by som stratila svoje podanie, bolo by to 1:3 a možno aj úplne iný zápas," komentovala M. Rybáriková. Slovenka využila v stretnutí celkovo 4 z 8 možností na brejk, zatiaľ čo svojej súperka ani jednu z troch. Víťazka tiež výborne podávala, keď popri 6 esách nezaznamenala žiadnu dvojchybu.