12. apríla 2010

Rybáriková v Charlestone víťazne v 1. kole dvojhry

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková zdolala v 1. kole dvojhry na turnaji WTA Tour Family Circle Cup v Charlestone v Južnej Karolíne (Premier, dotácia ...

bez nazvu Magdaléna Rybáriková

CHARLESTON 12. apríla (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková zdolala v 1. kole dvojhry na turnaji WTA Tour Family Circle Cup v Charlestone v Južnej Karolíne (Premier, dotácia 700 000 USD, zelená antuka) v dueli nenasadených hráčok Kanaďanku Sharon Fichmanovú 7:5, 6:2. Stretnutie trvalo 94 minút a Rybáriková (53. v rebríčku WTA Tour) v ňom proti 122. hráčke sveta využila v koncovke druhého setu pri podaní súperky hneď prvý mečbal. Dvadsaťjedenročná slovenská fedcupová reprezentantka zaznamenala v tomto roku ešte len piaty víťazný zápas popri ôsmich prehrách. V 2. kole tohto najväčšieho turnaja na zelenej antuke vyzve nasadenú štvorku a svetovú jedenástku Samanthu Stosurovú z Austrálie.

Rybáriková predviedla proti Fichmanovej zápas vzostupov a pádov, ale napokon s pomerne jednoznačným koncom. V prvom sete viedla zverenka Mojmíra Mihala už 5:0 a za stavu 5:1 mala na rakete setbal. Potom povolila a dovolila 19-ročnej súperke sériou štyroch gemov vyrovnať na 5:5. V koncovke však predsa len Kanaďanku ešte raz brejkla a po treťom využitom setbale získala úvodné dejstvo za 55 minút - 7:5. V tom druhom opäť viedla v úvode 3:0, ale tentoraz už set bez väčších problémov dotiahla do víťazného konca.