11. mája 2006

Rybáriková v Prahe už vo štvrťfinále

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková postúpila po prvý raz v kariére do štvrťfinále dvojhry na turnaji hlavného okruhu WTA. Na podujatí ECM Prague Open (dotácia 145 000 USD) na antuke na pražskej ...

PRAHA 11. mája (WN/SITA) - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková postúpila po prvý raz v kariére do štvrťfinále dvojhry na turnaji hlavného okruhu WTA. Na podujatí ECM Prague Open (dotácia 145 000 USD) na antuke na pražskej Štvanici zdolala v stretnutí 2. kola Venezuelčanku Milagros Sequerovú 7:6 (3), 6:0. Talentovaná, iba 17-ročná Slovenka, ktorá hrá v Prahe len zásluhou voľnej karty od organizátorov, sa v boji o postup do semifinále stretne s víťazkou súboja Šuai Peng (7-Čína) - Michaela Paštiková (ČR).

Rybáriková (285. vo WTA Tour) nezačala zápas s 25-ročnou Venezuelčankou (139.) dobre, keď v I. sete prehrávala už 2:5. Za tohto stavu išla na podanie a pustila súperku dokonca k dvom setbalom. Oba však odvrátila a sériou štyroch gemov otočila na 6:5. Napokon sa hral tajbrejk, v ktorom bola v pomere 7:3 úspešnejšia Slovenka. V druhom sete už mladá fedcupová reprezentantka svoju súperku jasne prevýšila a uštedrila jej "kanára". Pre Rybárikovú, ktorá sa nedávno v bulharskom Plovdive úspešne podieľala na víťaznom ťažení Slovenska v I. skupine euroafrickej zóny Pohára federácie, je turnaj v Prahe vôbec prvým na okruhu WTA, kde si zahrala v hlavnej súťaži. Doteraz mala na konte len dve neúspešné kvalifikácie z minulého roka v slovinskej Portoroži a belgickom Hasselte.