22. augusta 2014

Rybáriková zdolala Riskeovú a postúpila v New Havene do semifinále

Magdaléna Rybáriková

Magdaléna Rybáriková Foto: TASR
New Haven 21. augusta (TASR) - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková sa na turnaji WTA v americkom New Haven prebojovala už do semifinále. Vo štvrtkovom štvrťfinálovom zápase zdolala domácu Alison Riskeová po trojsetovej bitke 7:5, 0:6, 6:4. V súboji o finále sa stretne s lepšou z dvojice Camila Giorgiová - Garbine Muguruzová Blancová.

Rybáriková si v prvom sete vypracovala sľubné vedenie 5:2, jej no súperka dokázala získať nasledujúce tri hry a vyrovnala na 5:5. Koncovka však patrila 25-ročnej Slovenke a po 63 minútach vyhrala 7:5. Druhý set jej absolútne nevyšiel a Rybáriková utrpela nepopulárneho "kanára". V treťom dejstve však ukázala psychickú odolnosť a napokon po 143 minútach rozhodla o svojom postupe medzi štyri najlepšie hráčky turnaja.