14. júla 2009

Rybárikovej stop v Prahe v 1. kole

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková skončila svoje účinkovanie na turnaji ECM Prague Open 2009 v Prahe (dotácia 220 000 USD, antuka) prekvapujúco už v 1. kole dvojhry. Šiesta nasadená Slovenka a ...

PRAHA 13. júla (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková skončila svoje účinkovanie na turnaji ECM Prague Open 2009 v Prahe (dotácia 220 000 USD, antuka) prekvapujúco už v 1. kole dvojhry. Šiesta nasadená Slovenka a víťazka nedávneho podujatia WTA Tour na tráve v Birminghame nezvládla úlohu favoritky v súboji so švajčiarskou kvalifikantkou Timeou Bacsinszkou a podľahla jej 2:6, 6:7 (5) za 100 minút.

Rybáriková (48.) v úvode oboch setov súperku brejkla, ale túto výhodu si dlho neudržala. Od stavu 2:4 v prvom sete už nezískala ani gem a 102. hráčka svetového poradia Bacsinszká v ňom dominovala 6:2. V druhom dejstve sa rozhodovalo až v tajbrejku, v ktorom 20-ročná Slovenka za stavu 2:6 odvrátila tri mečbaly švajčiarskej rovesníčke, ale štvrtý už definitívne rozhodol o jej prehre. Súperkou Bacsinszkej, ktorá ťahá na Štvanici spolu s kvalifikáciou sériu štyroch víťazných zápasov v rade, bude v 2. kole hlavnej súťaže krajanka Stefanie Vögeleová.
Slovensko už nemá v Prahe vo dvojhre zastúpenie. S voľnou kartou hrajúca Kristína Kučová sa rozlúčila ešte v pondelkovom súboji 1. kola po prehre s domácou Barborou Záhlavovou-Strýcovou a pôvodne najvyššie nasadená Dominika Cibulková napokon stornovala svoju účasť pre zranenie stehenného svalu.

Timea Bacsinszká (Švajč.) - Magdaléna Rybáriková (6-SR) 6:2, 7:6 (5) za 100 minút

Výsledky utorkových stretnutí 1. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA Tour ECM Prague Open 2009 v Prahe (dotácia 220 000 USD, antuka):

Iveta Benešová (3-ČR) - Karolína Plíšková (ČR) 6:7 (5), 6:1, 6:3
Stefanie Vögeleová (Švajč.) - Petra Martičová (Chorv.) 3:6, 6:4, 6:3
Lucie Hradecká (7-SR) - Ksenia Pervaková (Rus.) 6:3, 6:2
Karolina Špremová (Chorv.) - Tatjana Maleková (Nem.) 6:3, 6:2
Kristina Barroisová (Nem.) - Ioana Raluca Olarová (Rum.) 5:7, 6:1, 7:5