12. októbra 2016

S prestížnou Ligou majstrov sa po Nitre rozlúčili aj hokejisti Košíc

Na snímke tréner Košíc Rostislav Čada (uprostred) so svojimi zverencami.

Na snímke tréner Košíc Rostislav Čada (uprostred) so svojimi zverencami. Foto: TASR/František Iván
Fribourg 12. októbra (TASR) - Hokejisti HC Košice prehrali v odvetnom zápase 16-finále Ligy majstrov na ľade švajčiarskeho tímu Fribourg-Gottéron 1:4. Pre "oceliarov" to po remíze 1:1 v prvom zápase znamená koniec v prestížnej súťaži.

Košičania dokázali v priebehu druhej tretiny vyrovnať stav na 1:1 zásluhou gólu Juraja Milého, ale domáci tím dvomi zásahmi v úvode tretej časti definitívne rozhodol o svojom postupe.

Liga majstrov, odvetný zápas 16-finále:

Fribourg-Gottéron - HC Košice 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Góly: 9. Rivera (Rathgeb), 32. Kienzle (Mottet), 41. Rathgeb (Červenka), 42. Červenka (Sprunger) - 28. Milý. Rozhodovali: Brannare (Fín.), Eichmann - Fluri, Obwegeser (všetci Švajč.), vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1 610 divákov.
/prvý zápas 1:1, do osemfinále postupuje Fribourg-Gottéron/

Fribourg-Gottéron: Conz - Schilt, Stalder, Picard, Rathgeb, Kienzle, Abplanalp, Loichat, Chavaillaz - Fritsche, Neuenschwander, Rivera - Sprunger, Neukom, Červenka - Mottet, Mauldin, Ritola - Chiquet, Schmutz
HC Košice: Kopřiva - Deyl, Vašíček, Šedivý, Dudáš, Šmach, Jankovič, Michalčin - Hričina, Suja, Nagy - Bicek, Boltun, Bartánus - Milý, Hruška, Varga - Bartoš, Klíma, Šoltés

Košický brankár Kopřiva podržal svoj tím už na začiatku 3. minúty, keď zmaril nebezpečnú strelu Mauldina. Prvý útok Košíc si v 7. minúte vytvoril tlak, ale dve príležitosti Nagya zostali nevyužité. V 9. minúte sa po chybe košického hráča dostal k puku Rivera a ten otvoril skóre - 1:0. O pár sekúnd mohli hostia prehrávať už o dva góly, ale šancu osamoteného Neukoma dokázal Kopřiva zneškodniť.

Košičania mali v 23. minúte k dispozícii prvú presilovku, ale v nej si nedokázali vytvoriť gólovú príležitosť. V 28. minúte najskôr Kopřiva zmaril šancu Červenku a následne Milý potvrdil známe nedáš-dostaneš. Hosťom vyšiel rýchly protiútok, v ktorom Conza prekonal práve talentovaný mladík - 1:1. Nerozhodný stav vydržal iba tri minúty. Strelu obrancu Kienzleho nešťastne tečoval jeden z Košičanov do vlastnej siete - 1:2. V 36. minúte mal domáci tím k dispozícii ďalšiu početnú výhodu, ale bližšie ku skórovaniu boli hostia. Suja však zblízka neprekvapil Conza.

Začiatok tretej časti definitívne rozhodol o víťazovi. Po 39 sekundách hry obranca Rathgeb prekvapil Kopřivu a domáci viedli 3:1. O ďalších 36 sekúnd už bolo 4:1, keď Červenka presne namieril z ostrého uhla. Košičania sa snažili o kontaktný gól, pomôcť im mohli aj dve presilovky, ale vylúčenia Chavaillaza ani Chiqueta nepotrestali. Hostia sa nevedeli dostať do súvislejšieho tlaku a prehru 1:4 už nedokázali skorigovať.

Hlasy po zápase:

Rostislav Čada, tréner HC Košice: „Dve tretiny sme boli pre domácich viac než vyrovnaným súperom, ale nevyhrali sme. Negatívny výsledok sme vytvorili dvomi chybami na začiatku tretej tretiny a potom sme už nemali dostatok síl na to, aby sme stav stretnutia zvrátili.”

Ladislav Nagy, kapitán HC Košice: „V prvých dvoch tretinách sme hrali veľmi dobre a Fribourg sme do šancí nepúšťali, ale potom nám domáci v presilovke dali šťastný gól a za stavu 2:1 sa dostali do vedenia. Aj napriek prehre musím povedať, že Liga majstrov je skvelá skúsenosť, zvlášť pre mladých chlapcov z nášho tímu. Zahrali si proti najlepším hráčom na medzinárodnej úrovni, čo im pomôže vylepšiť ich hru a posúvať sa vpred.”

NHL: Kris Versteeg sa dohodol na ročnej zmluve s Calgary Flames