Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. januára 2010

S výstavbou štadióna v Tranve chcú začať o rokŠportové centrum Štadión Antona Malatinského v Trnave by mali začať stavať v júni 2011. Ako na dnešnej ...Zdieľať
Štadión Antona Malatinského

Ilustračné foto SITA/Ivan Kopčáni

Športové centrum Štadión Antona Malatinského v Trnave by mali začať stavať v júni 2011. Ako na dnešnej prezentácii projektu uviedol pre médiá zástupca investora Jan Godan, prvým objektom, ktorý postavia, bude štadión s krytým sedením pre 18 tisíc divákov, jeho súčasťou bude aj komerčné zariadenie, byty, kancelárie a 600 podzemných parkovacích miest. Objekt vznikne na mieste súčasného futbalového štadióna a plánujú ho dokončiť v októbri 2012. Vzápätí by mali začať s výstavbou pri mestskom amfiteátri, kde má vzniknúť hotel, administratívne budovy, byty a ďalších 600 parkovacích miest. Ako uviedol Godan, zatiaľ nie je isté, či sa uskutoční aj tretia etapa, ktorou má byť výstavba pri supermarkete Billa pozostávajúca z ďalších 250 parkovacích miest pod zemou, bytov a doplnkového občianskeho vybavenia. Do celého projektu chcú investovať 150 miliónov eur, z toho štadión má stáť 28 miliónov eur. Návratnosť projektu odhadujú na 12 až 15 rokov. Výstavba sa uskutoční výlučne na mestských pozemkoch, ktoré má investor prenajaté na 60 rokov za symbolickú sumu 0,03 eura. Ako uviedol primátor Trnavy Štefan Bošnák, o spoluúčasti mesta na financovaní projektu nateraz neuvažujú.

Futbalový klub Spartak Trnava zámer nového štadióna víta, predseda predstavenstva klubu Ladislav Kuna sa však obáva toho, kde budú počas jeho výstavby hrávať zápasy. Mesto vedeniu FC Spartak ponúklo, že ligu môžu dočasne hrávať na atletickom štadióne v športovom areáli Slávia, kam by mali preniesť zrekonštruovanú západnú tribúnu súčasného štadióna. „Podmienky, ktoré musí spĺňať štadión, sú prísne, neviem si predstaviť že by nám Sláviu schválili,“ povedal Kuna. Ak by sa tak nestalo, riešením je podľa neho prenájom niektorého zo štadiónov v okolitých mestách.

Podľa zástupcu investora Franza Hidbera nový štadión nemá žiť len večer, keď sa hrá futbal, ale počas celého týždňa. Podľa vzoru referenčného švajčiarskeho štadióna Stade de Suisse v Berne tu majú byť koncerty a podobne.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Košice zredukujú zber nadrozmerného odpadu
<< predchádzajúci článok
Vo Francúzsku chcú rozšíriť zákaz nosenia burky

S výstavbou štadióna v Tranve chcú začať o rok - diskusné fórum čitateľov