Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. decembra 2009

Saakašvili droguje, tvrdí opozičný líderGruzínsky prezident Michail Saakašvili je závislý od drog a mal by sa dať verejne otestovať. Vyhlásil to jeden z opozičných lídrov. "Saakašvili je na drogách," povedal pre stredajšie vydanie ...Zdieľať
TBILISI 9. decembra (WEBNOVINY) - Gruzínsky prezident Michail Saakašvili je závislý od drog a mal by sa dať verejne otestovať. Vyhlásil to jeden z opozičných lídrov. "Saakašvili je na drogách," povedal pre stredajšie vydanie miestneho týždenníka Asaval-Dasavali bývalý minister pre konflikt záujmov a jeden z vodcov zjednotenej gruzínskej opozície Goga Chaindrava. Informáciu priniesla ruská tlačová agentúra RIA Novosti.


"Nikdy som neskrýval, že pochádzam z generácie, ktorá vie, čo sú to drogy. Ale na rozdiel od Saakašviliho som ich už dosť dlho neužíval," dodal. Exminister sa preto ponúkol, že spoločne s prezidentom je ochotný poskytnúť na otestovanie aj svoje vzorky krvi. Chaindrava okrem toho zaútočil aj na ministra vnútra, ktorý je podľa neho "drogový díler číslo jeden". "Na 1000 Gruzíncov pripadá 17 ľudí závislých od heroínu," pokračoval Chaindrava. "Toto sú oficiálne štatistiky. V Gruzínsku žije 350 tisíc registrovaných narkomanov. Ministerstvo vnútra je ich základňou," uzavrel Saakašviliho politický oponent.

Samotný prezident sa k obvineniam podľa RIA Novosti zatiaľ odmietol vyjadriť.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nigérijská polícia podľa AI popraví stovky ľudí
<< predchádzajúci článok
Kočíky v Británii pripravili deti o prsty

Saakašvili droguje, tvrdí opozičný líder - diskusné fórum čitateľov