15. mája 2017

Sagan druhý v 1. etape Okolo Kalifornie, zdolal ho len tradičný rival

Slovenský cyklista Peter Sagan.

Slovenský cyklista Peter Sagan. Foto: TASR/AP
Sacramento 15. mája (TASR) - Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v úvodnej etape pretekov Okolo Kalifornie druhé miesto. V záverečnom šprinte ho zdolal len Nemec Marcel Kittel, jazdec tímu Quick-Step triumfoval v čase 3:45:35 hod.

Slovenský líder tímu Bora-Hansgrohe sa v záverečných metroch zavesil na Kittelovo zadné koleso, ale predstihnúť ho nedokázal. V 167,5 km dlhej etape, ktorá sa začala i končila v Sacramente, finišoval na tretej priečke Talian Elia Viviani (Sky). Z ďalších Slovákov skončil Erik Baška na 72. mieste, Michael Kolář na 76. pozícii (obaja +4 s) a Juraj Sagan (všetci Bora-Hansgrohe) na 115. priečke (+35). Počítač pôvodne ukazoval na siedmej pozícii Martina Velitsa, ale pretekár tímu Quick-Step obsadil až 127. miesto (+1:19).

Peter Sagan prvýkrát štartoval v Kalifornii v roku 2010, obľúbené preteky vyhral v roku 2015, keď pred Francúzom Julianom Alaphilippom mal v konečnom zúčtovaní náskok jedinej sekundy. Je vlastníkom rekordnej zbierky 15 etapových triumfov na podujatí.

Okolo Kalifornie - 1. etapa (Sacramento - Sacramento, 167,5 km):

1. Marcel Kittel (Nem./Quick-Step) 3:45:35 h., 2. Peter SAGAN (SR/Bora-Hansgrohe), 3. Elia Viviani (Tal./Sky), 4. John Degenkolb (Nem./Trek), 5. Jean-Pierre Drucker (Lux./BMC), 6. Reinhardt Janse Van Rensburg (JAR/Team Dimension Data), 7. Jonas Van Genechten (Belg./Cofidis Solutions Credits), 8. Marko Kump (Slovin./UAE Team Emirates), 9. Wouter Wippert (Hol./Cannondale-Drapac Pro Cycling Team), 10. Travis Mccabe (USA/UnitedHealthcare) všetci rovnaký čas ako víťaz, ..., 72. Erik BAŠKA (SR/Bora-Hansgrohe), 76. Michael KOLÁŘ (SR/Bora-Hansgrohe) obaja +4 s., 115. Juraj SAGAN (SR/Bora-Hansgrohe) +35, 127. Martin VELITS (SR/Quick-Step Floors) +1:19 min.

Priebežné poradie po 1. etape:

1. Kittel 3:45:25 h., 2. P. SAGAN +4 s., 3. Viviani +6, 4. Floris Gerts (Hol./BMC) +9, 5. Jonathan Clarke (Austr./UnitedHealthcare), 6. Degenkolb obaja +10, ..., 73. BAŠKA, 77. KOLÁŘ obaja +14, 115. J. SAGAN +45, 127. M. VELITS +1:29

NBA: Golden State zdolalo San Antonio, ktoré zlomilo zranenie Leonarda
NHL: Anaheim otočil zápas s Nashvillom a vyrovnal sériu