31. októbra 2012

Šaľa si poradila s Pískom, Michalovce prehrali v Moste

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 8. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL): HK Slovan Duslo Šaľa - TJ Sokol Písek 38:22 (26:9) Najviac gólov: S. ...

iuventa sa postavila proti hrackam ves BRATISLAVA 31. októbra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 8. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL):

HK Slovan Duslo Šaľa - TJ Sokol Písek 38:22 (26:9)
Najviac gólov: S. Szarková 9/4, Súkenníková 7, Bérešová 5 - Borovská 7/2, Vyhnalová 5
Pok. hody: 4/4 - 3/2, vylúčené: 8 - 5, rozhodovali: Oťapka a Sivák (obaja Slovensko), 500 divákov

V prvom polčase to bola jednoznačná záležitosť zo strany domácich hráčok, ktoré si vypracovali až 17-gólový náskok. V druhom dejstve dostali príležitosť aj hráčky z lavičky. Hostky síce vyhrali druhý polčas 13:12, ale celkovo ťahali za kratší koniec. Šaľa triumfovala suverénnym spôsobom 38:22.

ŠKP Piccard Senec - DHK Zora Olomouc 24:17 (7:8)
Najviac gólov: Weibelová 7/2, Polláková 7, Kochanová 3/1 - Kubáčková 5/2, Dostálová 3, K. Růžičková 5/1
Pok. hody: 7/3 - 5/4, vylúčené: 5 - 11, ČK: 48. Gebre Selassieová (Olomouc) za tri vylúčenia, rozhodovali: Macko a Černý (obaja SR), 150 divákov

Domácim hráčkam nevyšiel prvý polčas. V druhom dejstve však začali hrať podľa predpokladov a zápas doviedli do víťazného konca.

TJ Jindřichov Hradec - UDHK ŠG Nitra 28:27 (9:12)
Najviac gólov: Zbožínková 8/2, Krupicová 6/4, Horečková 4 - J. Vargová 14/3, B. Königová 5, Šimáková 4
Pok. hody: 7/6 - 3/3, vylúčené: 3 - 4, rozhodovali: Větrovský a Zych (obaja ČR), 105 divákov

V prvom polčase len séria technických chýb pripravila domáce hráčky o lepší výsledok, Nitrianky ho vyhrali 12:9. V druhom dejstve sa postupne domáce dotiahli a 10 min pred koncom duelu vyrovnali na 21:21. Gól, ktorý rozhodol o víťazstve českého družstva, padol 2 sekundy pred koncom zápasu.

DHC Sokol Poruba - HK Britterm Veselí nad Moravou 29:21 (11:9)
Najviac gólov: A. Tóthová 7, Chrenková 7, Hrbková 6 - Salčáková 8, H. Štěrbová 6, Chmelařová 3
Pok. hody: 2/2 - 3/3, vylúčené: 2 - 1, rozhodovali: Bubeníček a Kosmák (obaja ČR), 200 divákov

V prvom polčase to bolo vyrovnané stretnutie. Poruba dobre vstúpila do druhého polčasu, keď si utvorila až päťgólový náskok. Domáce si ho udržali a aj zveľadili.

DHK Baník Most - Iuventa Michalovce 25:24 (12:12)
Najviac gólov: Janoušková 6, Martinková 5, Beňušková 5 - Tobiašová 7, Viňukovová 6, Snopovová 5
Pok. hody: 2/1 - 3/3, vylúčené: 1 - 4, rozhodovali: Hájek a Macho (obaja ČR), 755 divákov

Domáce sa v rýchlom slede ujali vedenia 9:6 a držali si náskok takmer až do konca prvého polčasu, keď sa Michalovčankám podarilo vyrovnať na 12:12. V 20. min druhého dejstva bol stav vyrovnaný 22:22, družstvá sa až do záveru duelu ťahali o každý gól, napokon sa z najtesnejšieho víťazstva 25:24 tešili hráčky českého tímu.

DHC Slavia Praha - HC Zlín 32:25 (17:9)
Najviac gólov: K. Černá 10, Knedlíková 8, Jačková 4 - Šviraková 6, Z. Marčíková 5
Pok. hody: 4/3 - 3/1, vylúčené: 1 - 2, rozhodovali: Kavulič a Skružný (obaja ČR), 150 divákov

Napriek obrovskému množstvu technických chýb domáce od prvej minúty neustále viedli a zvyšovali svoj náskok až na polčasových 17:9. V druhom dejstve dostali príležitosť hráčky z lavičky. Pražanky zvíťazili pohodlne 32:25.