Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. apríla 2019

Salvini prikázal polícii viac dohliadať na miestnu moslimskú komunituTaliansky minister vnútra Matteo Salvini (Liga), archívna snímka.Zdieľať
Taliansky minister vnútra Matteo Salvini (Liga), archívna snímka. Foto: TASR/AP
Rím 23. apríla (TASR) - Taliansky minister vnútra a vicepremiér Matteo Salvini prikázal polícii intenzívnejšie dohliadať na miestnu moslimskú komunitu. Stalo sa tak po tom, ako v Ríme došlo k údajne protikresťansky motivovanému útoku nožom. V utorok o tom napísala agentúra DPA.


Predstavitelia talianskej polície v utorok informovali o tom, že cez víkend sa v hlavnom meste odohral incident medzi dvoma bezdomovcami, pri ktorom Maročan nožom zaútočil na muža pôvodom z Gruzínska.

Napadnutý muž neskôr pred vyšetrovateľmi uviedol, že útočník ho bodol nožom do krku po tom, ako zbadal, že nosí náhrdelník s krížom. Zároveň ho počastoval vulgarizmami s odkazom na jeho vierovyznanie.

V reakcii na tento incident Salvini vyzval políciu, aby viac "kontrolovala a monitorovala miesta, kde sa zhromažďujú občania moslimského vierovyznania s cieľom zabrániť násiliu voči nevinným občanom".

Talianska tlačová agentúra ANSA na margo incidentu uviedla, že muž marockého pôvodu je vyšetrovaný ako podozrivý z pokusu o vraždu, pričom náboženská neznášanlivosť je jednou z možných príčin útoku. ANSA však ďalej dodala, že vyšetrovatelia preverujú aj iné verzie udalosti pre podozrenie, že motív útočníka bol v skutočnosti iný.

Salvini, ktorý stojí na čele protiimigračnej strany Liga Severu, sa často verejne vyjadruje k útokom, ktoré spáchali migranti, alebo moslimovia.

Agentúra DPA v tejto súvislosti však upozorňuje aj na to, že je v Saviniho záujme negatívne vykresľovať bezpečnostnú situáciu v Ríme, v ktorom vládne jeho koaličný partner Hnutie piatich hviezd - M5S.

Vzťahy oboch koaličných partnerov sú totiž už dlhodobo napäté aj preto, lebo od začiatku pôsobenia vlády badať trend posilňovania voličských preferencií Ligy Severu na úkor M5S - čo sa ukázalo aj v lokálnych voľbách z posledných mesiacov.

Ďalšie parlamentné voľby v Taliansku by sa mali uskutočniť najneskôr v máji 2023.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Gubernátor Zakarpatskej oblasti Hennadij Moskaľ odstúpil
<< predchádzajúci článok
Šéf Apple požaduje reguláciu technologického sektora

Salvini prikázal polícii viac dohliadať na miestnu moslimskú komunitu - diskusné fórum čitateľov