Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. septembra 2019

Samospráva Turčianskych Teplíc finančne podporí mnohopočetné rodinyIlustračné fotoZdieľať


Ilustračné foto Foto: TASR/Henrich Mišovič


Turčianske Teplice 14. septembra (TASR) - Turčianskoteplická samospráva finančne podporí mnohopočetné rodiny s maloletými deťmi. Dotáciu vo výške 300 eur dostanú na výdavky spojené s nástupom detí na povinnú školskú dochádzku.

Základom pomoci je cielené smerovanie peňazí za účelom pokrytia časti výdavkov súvisiacich so zabezpečovaním nevyhnutných potrieb dieťaťa pri plnení povinnej školskej dochádzky. Finančný príspevok mesto poskytne na preplatenie nákladov vynaložených na školské potreby, prípadne sezónne oblečenie či obutie do konca kalendárneho roka.

"Som rád, keď sa nám rodia noví obyvatelia, mladí. Je tu nastupujúca generácia. Je to nad rámec zákona, ale snažíme sa podporiť aj tieto mnohopočetné rodiny. Myslím, že im to padne veľmi vhod, najmä pri dnešných cenách produktov v súvislosti s povinnou školskou dochádzkou," povedal pre TASR primátor Igor Hus.

Mesto poskytne príspevok rodinám, ktorých v poradí tretie a každé ďalšie narodené dieťa nastúpilo v septembri na povinnú školskú dochádzku. Podmienkou je minimálne trojročný trvalý pobyt žiadateľa na území mesta a riadna starostlivosť o deti. O príspevok musí požiadať do konca novembra jeden z rodičov dieťaťa, ktorý s ním žije v spoločnej domácnosti a trvale sa oň stará.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Plávajúci jadrový blok Akademik Lomonosov zakotvil v meste Pevek
<< predchádzajúci článok
Bez Povstania by ste nemohli byť na sociálnych sieťach, tvrdí účastník

Samospráva Turčianskych Teplíc finančne podporí mnohopočetné rodiny - diskusné fórum čitateľov