Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

31. januára 2023

Samovražedný útok v mešite pripravil o život najmenej 88 ľudí, zrútila sa aj strecha budovy (video+foto)aktualizované 31. januára 2023, 10:24 Počet obetí pondelkového samovražedného útoku v mešite v meste Pešávar na severozápade Pakistanu stúpol na 88.Zdieľať
pakistan_mosque_bombing_98159 23e86a6a406c497cb9f5f33435329f1d 676x451 31.1.2023 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 31. januára 2023, 10:24


Počet obetí pondelkového samovražedného útoku v mešite v meste Pešávar na severozápade Pakistanu stúpol na 88.

Výbuch si vyžiadal aj viac ako 150 zranených. Väčšina obetí sú policajti, keďže mešita sa nachádza vo vnútri policajného komplexu. Neďaleká nemocnica uviedla, že mnohí zranení sú v kritickom stave, sú preto obavy, že počet mŕtvych ešte narastie.

Bombový útok sa stal počas popoludňajších modlitieb. V mešite bolo viac ako 300 veriacich a ďalší boli na ceste dnu, keď útočník odpálil vestu s výbušninami. Mnoho ľudí utrpelo zranenia, keď sa zrútila strecha budovy, povedal jeden z miestnych policajtov.

Nie je jasné, ako sa útočník dokázal dostať do komplexu, ktorý zahŕňa aj policajné veliteľstvo a nachádza sa vo vysoko stráženej oblasti, kde sú aj vládne budovy.K útoku sa na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter prihlásil líder pakistanského Talibanu (TTP). O niekoľko hodín neskôr sa však hovorca TTP dištancoval od útoku s tým, že ich zásady nepovoľujú útoky na mešity, semináre a náboženské miesta, pričom dodal, že páchatelia takých skutkov by mohli čeliť trestu zo strany TTP. Nekomentoval však, prečo sa predtým ich veliteľ prihlásil k útoku.

Pešávar je metropolou provincie Chajbar Paštúnchwá, v ktorej má pakistanský Taliban silnú prítomnosť. Mesto je scénou častých útokov militantov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Samovražedný útok v mešite pripravil o život najmenej 88 ľudí, zrútila sa aj strecha budovy (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Ružomberku horela lakovňa, hasičom sa oheň podarilo dostať pod kontrolu po niekoľkých hodinách
<< predchádzajúci článok
Bývalá modelka Kralevich na súde žiadala o vrátenie Range Rovera, ktoré zrazilo študentku Linh