Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. marca 2012

Samovražedný vodič zranil v Bruseli ôsmich policajtovSamovražedný vodič vrazil v utorok pred kráľovským palácom v Bruseli do skupiny policajtov na bicykloch, ôsmich pritom zranil, z nich štyroch vážne. Polícia útočníka okamžite zadržala. ...Zdieľať
belgicko brusel BRUSEL 13. marca (WEBNOVINY) - Samovražedný vodič vrazil v utorok pred kráľovským palácom v Bruseli do skupiny policajtov na bicykloch, ôsmich pritom zranil, z nich štyroch vážne. Polícia útočníka okamžite zadržala.


Incident sa stal práve v čase, keď kráľ Albert II. prijal nového katarského veľvyslanca. Televízne zábery ukazujú zničené bicykle pred bránami paláca Lakens.

Útočník, ktorých chcel údajne takto spáchať samovraždu, vrazil do policajtov, ktorí sprevádzali katarského veľvyslanca do paláca a čakali na jeho príchod od kráľa.

"Chápem, ak chce niekto spáchať samovraždu, ale je mimo môjho chápania, ak chce pritom zabiť alebo zraniť osem ďalších ľudí," povedal bruselský starosta Freddy Thielemans.

Katarský ambasádor podľa neho nebol terčom útoku, muž chcel "len jednoucho spáchať samovraždu". Polícia je rovnakého názoru a tvrdí, že išlo o "zúfalý čin".

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V talianskom Falciano del Massico sa nesmie zomierať
<< predchádzajúci článok
Anna Bubeníková chce od Daniela Lipšica počuť ospravedlnenie

Samovražedný vodič zranil v Bruseli ôsmich policajtov - diskusné fórum čitateľov