Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. októbra 2021

Santusová nepriamo vyzvala Mikulca, aby na detektor lži išiel aj Hamran, Scholtz a vyšetrovatelia NAKAVyšetrovateľka Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SRZdieľať
roman mikulec 676x451 21.10.2021  - Vyšetrovateľka Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR Diana Santusová nepriamo vyzvala ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO), aby vyšetrenia na detektore lži absolvovali dočasný riaditeľ policajnej inšpekcie Peter Scholtz, policajný prezident Štefan Hamran a tiež štyria obvinení vyšetrovatelia Národnej kriminálnej agentúry.


Uvádza to portál televízie Joj noviny.sk. Zároveň pripomína, že Santusová na žiadosť nadriadeného z policajnej inšpekcie absolvovala test na pôde Národného bezpečnostného úradu.

Absolvovala ešte jedno vyšetrenie


„Vzhľadom na doposiaľ opakovane zverejňovanú účelovú diskreditáciu mojej osoby zo strany čelných predstaviteľov Policajného zboru a Ministerstva vnútra SR bolo vykonanie uvedeného vyšetrenia nezávislou štátnou inštitúciou v záujme objektivity priam nevyhnutné, čo podaním žiadosti o jeho vykonanie na Národný bezpečnostný úrad očividne potvrdilo aj aktuálne vedenie Úradu inšpekčnej služby. Z rovnakého dôvodu som sa navyše rozhodla absolvovať uvedené vyšetrenie aj nezávislým a certifikovaným polygrafológom," uviedla Santusová.
 

Nepriama výzva od Santusovej


Zároveň poukázala na „množstvo verejne dostupných komentárov a hodnotení tak ako laickej, tak aj odbornej verejnosti, ktorá poukazuje na potrebu rovnakého zaobchádzania v právnom štáte".

Tie podľa Santusovej vyzývajú na absolvovanie vyšetrenia na detektore lži aj aktuálne dočasne povereného riaditeľa Úradu inšpekčnej služby, dezignovaného prezidenta Policajného zboru a stále obvinených vyšetrovateľov Policajného zboru služobne zaradených na NAKA.

Minister vnútra v tejto súvislosti reagoval, že „podľa rovného metra samozrejme sa dejú veci". „Ale ja si nemyslím, že pani Santusová je v pozícii, aby vyzývala kohokoľvek," dodal.


Zdroj: Webnoviny.sk - Santusová nepriamo vyzvala Mikulca, aby na detektor lži išiel aj Hamran, Scholtz a vyšetrovatelia NAKA © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bratislavská prokuratúra podala obžalobu na plastického chirurga Ghaziho, čelí viacerým obvineniam
<< predchádzajúci článok
Česi musia opäť nosiť respirátory, vláda sprísnila aj niekoľko ďalších opatrení

Santusová nepriamo vyzvala Mikulca, aby na detektor lži išiel aj Hamran, Scholtz a vyšetrovatelia NAKA - diskusné fórum čitateľov