Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

25. augusta 2019

SaS chce odstrániť povinnosť nakrúcať videozáznam o priebehu STKIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/Pavol Ďurčo
Bratislava 25. augusta (TASR) – Povinnosť nakrúcať videozáznam o priebehu výkonu technickej a emisnej kontroly na staniciach technickej kontroly (STK) a na pracoviskách emisnej kontroly (EK) by sa mala zo zákona odstrániť. Navrhujú to poslanci opozičnej SaS v návrhu zákona o prevádzke vozidiel v cestnej premávke, ktorú predložili na nadchádzajúcu schôdzu Národnej rady (NR) SR.


Nakrúcanie pracovníkov pri výkone ich práce považujú poslanci za neakceptovateľný zásah do podnikateľských a osobných slobôd. "Máme za to, že pre výkon kontroly zo strany štátu je postačujúce vykonávať iba fotografické snímky o tom, že vozidlo sa fyzicky kontroly zúčastnilo," konštatujú.

Štát má zároveň podľa nich možnosť vykonať inšpekciu výkonu technickej a emisnej kontroly kedykoľvek svojimi pracovníkmi na ktorejkoľvek STK alebo pracovisku EK, pričom prevádzkovateľ týchto staníc a pracovísk je povinný poskytnúť súčinnosť. Táto povinnosť sa podľa predkladateľov vzťahuje aj na majiteľa motorového vozidla, ktoré je podrobené kontrole. "Nevidíme preto dôvod, prečo by podnikateľské subjekty mali doplácať na neschopnosť týchto oprávnených subjektov pravidelne vykonávať svoju inšpekčnú činnosť a aby z týchto dôvodov boli ich zamestnanci STK a pracovísk EK nonstop monitorovaní," uvádzajú poslanci v dôvodovej správe.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rezort diplomacie požiadavku na šetrenie nedostal, skúma možnosti
<< predchádzajúci článok
Najviac zrážok spadlo na juhozápadnom Slovensku, búrky budú pokračovať

SaS chce odstrániť povinnosť nakrúcať videozáznam o priebehu STK - diskusné fórum čitateľov

suhlasim26.8. 12:33:02