Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. apríla 2019

SaS si želá, aby menovanie Lučanského po čase ocenilo čo najviac ľudíNa snímke kandidát na post prezidenta Policajného zboru SR a súčasný prezident Policajného zboru SR Milan Lučanský (vpravo) prichádza na Výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť 10. apríla 2019 v Bratislave. Zľava predseda Výboru NR SR ...Zdieľať
Na snímke kandidát na post prezidenta Policajného zboru SR a súčasný prezident Policajného zboru SR Milan Lučanský (vpravo) prichádza na Výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť 10. apríla 2019 v Bratislave. Zľava predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Anton Hrnko (SNS), podpredseda Peter Šuca (SMER-SD) a členovia Jaroslav Baška (SMER-SD), Peter Náhlik (SMER-SD) a Andrej Hrnčiar (Most-Híd). Foto: TASR Martin Baumann
Bratislava 14. apríla (TASR) – Rozhodnutie ministerky vnútra Denisy Sakovej (Smer-SD) vymenovať Milana Lučanského za policajného prezidenta SaS rešpektuje. „Želáme si, aby sa po istom čase ukázalo, že s týmto rozhodnutím bude spokojná nielen pani ministerka, ale aj čo najviac občanov,“ dodáva k tomu podpredseda liberálov Ľubomír Galko.


Podľa Galka v prípade Lučanského možno oceniť pozitívnu zmenu v práci oproti predchádzajúcemu prezidentovi Tiborovi Gašparovi. Zároveň očakáva, že Lučanský v budúcnosti rozptýli akékoľvek pochybnosti, ktoré sú spájané s jeho osobou. Verí, že dodrží i slovo, ktoré dal pri verejnom vypočutí pred poslancami parlamentu. "Ak nebude spokojnosť s jeho prácou zo strany nového ministra vnútra, nebude sa nasilu držať svojej stoličky a zakrývať sa potrebným súhlasom dvoch tretín členov brannobezpečnostného výboru parlamentu,“ pripomenul Galko Lučanského vyhlásenie. "Týmto vyhlásením je de facto naplnená požiadavka SaS, aby touto voľbou nebol staronový prezident Policajného zboru zabetónovaný vo svojej funkcii poslancami súčasnej vládnej väčšiny,“ pripomenul.

Menovanie Lučanského do funkcie policajného prezidenta oznámila Saková v nedeľňajšej diskusnej relácii TA3 V politike. Najväčším argumentom bol pre ňu výsledok hlasovania v brannobezpečnostnom výbore Národnej SR. "Za generála Lučanského hlasovalo sedem poslancov brannobezpečnostného výboru, to znamená že aj poslanec opozície. Naopak, nikto nebol proti jeho menovaniu do funkcie," povedala Saková.

Ministerka si však vie predstaviť i to, že v štruktúrach Policajného zboru by pôsobil i Lučanského protikandidát Ivan Ševčík. Ak by on sám mal o to záujem, o využití jeho schopností a skúseností by sa ministerka s Lučanským porozprávala.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Juh USA postihli silné búrky. Hrozia krúpy, tornádo a vietor
<< predchádzajúci článok
D. Saková: Vláda sa šéfom policajnej inšpekcie bude zaoberať v stredu

SaS si želá, aby menovanie Lučanského po čase ocenilo čo najviac ľudí - diskusné fórum čitateľov