Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. mája 2022

Schengen sa môže rozrásť o Chorvátsko, Rumunsko a Bulharsko, podľa eurokomisie krajiny splnili všetky kritériá


Tagy: Schengen

Na prijatie Chorvátska, Rumunska a Bulharska do Schengenského priestoru vyzvala Radu Európskej únie správa o stave Schengenu, ktorú Európska komisia (EK) ...Zdieľať
gettyimages 1184566079 676x451 24.5.2022 (Webnoviny.sk) - Na prijatie Chorvátska, Rumunska a Bulharska do Schengenského priestoru vyzvala Radu Európskej únie správa o stave Schengenu, ktorú Európska komisia (EK) zverejnila v utorok.

Zoznam prioritných krokov


Podľa správy tieto tri krajiny splnili všetky kritériá pre vstup do priestoru bez hraničných kontrol. EK okrem toho uviedla, že je aj za vstup Cypru po ukončení hodnotiaceho procesu.

Správa zároveň stanovuje zoznam prioritných krokov pre roky 2022 a 2023. Patrí k nim implementácia novej IT architektúry a interoperability pre manažment hraníc, úplné využitie nástrojov cezhraničnej kooperácie, zabezpečenie systematických kontrol na vonkajších hraniciach pre všetkých cestujúcich či zabezpečenie dosiahnutia úplného potenciálu mandátu Európskej agentúry pre pohraničnú a pobrežnú stráž Frontex.

Posilnenie vonkajších hraníc


„V priebehu uplynulého roka sme urobili rozhodné kroky na ďalšie posilnenie spravovania Schengenu a na posilnenie dôvery voči tomuto dôležitému motoru našich ekonomík. Správa odzrkadľuje neochvejný záväzok zabezpečiť, že Schengen sa vynorí silnejší z rôznych ťažkostí, ktorým čelí,“ uviedol podpredseda Európskej komisie Margaritis Schinas.


Zdroj: Webnoviny.sk - Schengen sa môže rozrásť o Chorvátsko, Rumunsko a Bulharsko, podľa eurokomisie krajiny splnili všetky kritériá © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Schengen
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Súd podľa Hegera potvrdil, že Kováčik je zločinec. Dobre si zapamätajme tento deň, napísal
<< predchádzajúci článok
Bývalý špeciálny prokurátor Kováčik ide do väzenia, ale nebude to na 14 rokov (video)