Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. decembra 2021

Scholz podporí povinné očkovanie všetkých Nemcov, poslancom odporúča počúvať vlastné svedomieDesignovaný nemecký kancelár Olaf Scholz uviedol, že podporí návrh na povinné očkovanie všetkých obyvateľov krajiny v budúcom roku. Poslanci by však podľa jeho slov mali hlasovať podľa svojho ...Zdieľať
germany_politics_83683 130314047ed2440d9c9a59c0b0479151 676x451 1.12.2021 (Webnoviny.sk) - Designovaný nemecký kancelár Olaf Scholz uviedol, že podporí návrh na povinné očkovanie všetkých obyvateľov krajiny v budúcom roku.


Poslanci by však podľa jeho slov mali hlasovať podľa svojho svedomia. Scholz, ktorého Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD) v septembri tesne zvíťazila v parlamentných voľbách, by sa mal úradu ujať na budúci týždeň.

Obmedzenie divákov v hľadiskách


Scholz, odchádzajúca kancelárka Angela Merkelová a predsedovia vlád 16 spolkových krajín v utorok počas konferenčného rozhovoru diskutovali o nových opatreniach s cieľom zabrzdiť šírenie koronavírusu.

Má k nim patriť zákaz návštev obchodov pre nevakcinovaných ľudí a obmedzenie počtu návštevníkov na futbalových zápasoch a tiež možné kroky k povinnému očkovaniu všetkých obyvateľov krajiny. Opatrenia však musia schváliť na ďalšom rokovaní, ktoré bude vo štvrtok.

Všeobecná povinnosť


„Otvoríme cestu pre rozhodnutie členov parlamentu o všeobecnej povinnosti dať sa zaočkovať, ktorá nadobudne platnosť na budúci rok, vo februári alebo v marci a na ktorú by sa všetci mali pripraviť,“ povedal Scholz.

„Ja budem hlasovať za takýto zákon,“ dodal. Úplne zaočkovaných je v súčasnosti 68,5 percenta 83-miliónovej populácie Nemecka, ale je to menej ako minimálna hranica 75 percent, ktorú chcela vláda dosiahnuť.


Zdroj: Webnoviny.sk - Scholz podporí povinné očkovanie všetkých Nemcov, poslancom odporúča počúvať vlastné svedomie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
120 dobrovoľníkov spoločnosti Mars venovalo tento rok viac ako 800 hodín svojho času na pomoc komunitám v strednej Európe
<< predchádzajúci článok
Sociálny dialóg medzi vládou a zamestnávateľmi viazne, tripartita pred začiatkom pandémie zasadala častejšie

Scholz podporí povinné očkovanie všetkých Nemcov, poslancom odporúča počúvať vlastné svedomie - diskusné fórum čitateľov