24hod.sk    Zo zahraničia

13. mája 2022

Scholz telefonoval s Putinom. Ten ho šokoval výrokmi, že Mariupoľčanov v Azovstale zadržiavala ukrajinská armádaNemecký kancelár Olaf Scholz v piatok dlho telefonoval s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Počas 75-minútového telefonátu sa sústredili ...Zdieľať
germany_parliament_95380 561bddb280ee49a4b01f7392d4d2c215 676x437 13.5.2022 (Webnoviny.sk) - Nemecký kancelár Olaf Scholz v piatok dlho telefonoval s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Počas 75-minútového telefonátu sa sústredili na vojnu na Ukrajine a snahy o jej ukončenie, povedal hovorca nemeckej vlády Steffen Hebestreit.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Dohoda o prímerí


Scholz vyzval Putina na čo najskoršie uzavretie dohody o prímerí s Ukrajinou a zlepšenie humanitárnej situácie v teréne. Jasne tiež odmietol obvinenia Kremľa, že na Ukrajine bol rozšírený nacizmus.

Scholz podľa hovorcu tiež pripomenul Putinovi, že Rusko má v spojitosti so svetovou potravinovou situáciou osobitnú zodpovednosť, ako významný svetový dodávateľ potravín, uvádza agentúra AP.

Útoky na civilistov


Podľa Kremľa, na ktorý sa odvoláva spravodajský portál BBC, Putin povedal nemeckému kancelárovi, že Kyjev blokuje mierové rokovania.

Tiež zopakoval svoje odôvodnenie invázie a vyjadril sa, že civilistov skrývajúcich sa pred ruskými útokmi v oceliarni v Mariupole zadržiavali ukrajinské sily.Zdroj: Webnoviny.sk - Scholz telefonoval s Putinom. Ten ho šokoval výrokmi, že Mariupoľčanov v Azovstale zadržiavala ukrajinská armáda © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

https://www.24hod.sk/scholz-telefonoval-s-putinom-ten-ho-sokoval-vyrokmi-ze-mariupolcanov-v-azovstale-zadrziavala-ukrajinska-armada-cl772240.html