Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. januára 2011

Sčítacie formuláre budú aj v jazykoch národnostných menšínŠtatistický úrad SR prispôsobil sčítacie formuláre, ktoré budú pred sčítaním obyvateľov, domov a bytov v máji 2011 distribuovať do slovenských domácností ...Zdieľať
londyn dnes ostal bez metra Foto:Ilustračné foto SITA/APBRATISLAVA 3. januára (WEBNOVINY) - Štatistický úrad SR prispôsobil sčítacie formuláre, ktoré budú pred sčítaním obyvateľov, domov a bytov v máji 2011 distribuovať do slovenských domácností sčítací komisári, jazykovým potrebám niektorých národnostných menšinám. ŠÚ SR vyhotoví sčítacie formuláre okrem slovenského jazyka aj v maďarskom, rómskom, rusínskom a ukrajinskom jazyku.


Ľudia sa budú môcť sčítať po prvýkrát aj elektronicky. Každý občan sa bude môcť rozhodnúť, či uprednostní klasické listinné sčítacie formuláre alebo údaje o obyvateľovi, byte a dome vyplní v elektronickej forme prostredníctvom internetu. Ak sa rozhodne pre elektronickú formu, bude si môcť pri jazykových mutáciách okrem slovenského, maďarského, rómskeho, rusínskeho a ukrajinského jazyka vybrať aj anglický jazyk. Klasické papierové formuláre v angličtine dostupné nebudú.

Sčítanie obyvateľov, domov a bytov sa na celom území Slovenska vykoná k 21. máju 2011. Sčítanie bude stáť približne 30,6 mil. eur, na jedného obyvateľa vychádza 5,64 eura. Najviac peňazí pôjde na odmeny a mzdy sčítacích komisárov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Schopnosť Európy čeliť dlhom ukáže až rok 2011
<< predchádzajúci článok
Trnavský kraj: Nepočujúci chcú riešiť, ako zlepšiť ich život

Sčítacie formuláre budú aj v jazykoch národnostných menšín - diskusné fórum čitateľov

a bude tam zahrnutá3.1. 18:11:54