Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. júna 2012

SDKÚ nechce odmeňovať manažérov za odchod, ale za výkonSDKÚ-DS chce obmedziť možnosť udeľovania neadekvátnych odmien pre odchádzajúcich manažérov štátnych podnikov. Ako povedal v stredu na tlačovej besede podpredseda strany Ivan Štefanec, ...Zdieľať
sdku BRATISLAVA 13. júna (WEBNOVINY) – SDKÚ-DS chce obmedziť možnosť udeľovania neadekvátnych odmien pre odchádzajúcich manažérov štátnych podnikov.


Ako povedal v stredu na tlačovej besede podpredseda strany Ivan Štefanec, SDKÚ-DS ide o zlepšenie verejnej kontroly pri odmeňovaní v štátnych podnikoch.

„Považujeme odmeny v štátnych podnikoch za neadekvátne. Odsudzujeme takéto vysoké odmeny,“ povedal s tým, že SDKÚ-DS navrhuje zverejňovanie platov a odmien manažérov štátnych firiem od 1500 eur.

Zároveň chcú presadiť stropy pri odmeňovaní, ktoré by boli individuálne podľa jednotlivých podnikov. Podľa Štefanca by mala existovať priama súvislosť medzi výkonom a odmeňovaním, teda mala by byť udeľovaná odmena za dosiahnutý hospodársky výsledok.

„Chceme odmeňovať za výkon, a nie za odchod,“ dodal. Vysoké odstupné a odmeny dostali viacerí členovia KDH a nominanti hnutia, ktorí po parlamentných voľbách odišli z manažérskych pozícií.

Podľa medializovaných informácií takéto odstupné patrí napríklad bývalému generálnemu riaditeľovi Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Pavlovi Kravcovi , ktorý dostal takmer 170-tisíc eur.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Opozícia chce Fica presvedčiť, aby prijatie eurovalu odložil
<< predchádzajúci článok
Harabinove sudkyne budú v Európskom súde pre ľudské práva

SDKÚ nechce odmeňovať manažérov za odchod, ale za výkon - diskusné fórum čitateľov