Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. mája 2012

SDKÚ verí stále menej ľudí, do parlamentu by sa nedostaliAk by sa parlamentné voľby konali najbližší víkend, poslanci za SDKÚ-DS by v parlamentných laviciach už nesedeli. Vyplýva to z telefonického prieskumu agentúry Polis, ktorá ho ...Zdieľať
sdku BRATISLAVA 16. mája (WEBNOVINY) - Ak by sa parlamentné voľby konali najbližší víkend, poslanci za SDKÚ-DS by v parlamentných laviciach už nesedeli.


Vyplýva to z telefonického prieskumu agentúry Polis, ktorá ho exkluzívne pre televíziu TA3 vykonala v dňoch 5. až 10. mája na vzorke 1478 respondentov starších ako 18 rokov.

Podľa prieskumu by SDKÚ-DS volilo 4,8 percenta respondentov, čo by ju nechalo tesne pred bránami parlamentu.

Najsilnejšou stranou by bol Smer-SD, ktorý by volilo 46,9 percenta respondentov a disponoval by ústavnou väčšinou s počtom 92 poslancov. Hneď za Smerom-SD by skončili matovičovci, ktorých by volilo 9,5 percenta opýtaných, v Národnej rade SR by teda sedelo 19 poslancov za Obyčajných ľudí a nezávislé osobnosti (OĽaNO).

V zákonodarnom zbore by malo zástupcov aj KDH, tých by volilo 8,3 percenta opýtaných. Za nimi by nasledoval Most-Híd so 6,4 percentnou podporou a posednou parlamentnou stranou by bola strana Sloboda a Solidarita so ziskom 5,2 percenta.

Rovnaké skóre ako SDKÚ-DS by mala aj Slovenská národná strana (SNS), ktorú by rovnako volilo 4,8 respondentov. Viac ako jedno percento hlasov by získalo ešte SMK, či Ľudová strana - Naše Slovensko.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jurský obytný park v časti piatej etapy výstavby kolauduje
<< predchádzajúci článok
Nezamestnanosť v Portugalsku rekordne stúpla

SDKÚ verí stále menej ľudí, do parlamentu by sa nedostali - diskusné fórum čitateľov

SDKÚ verí stále menej ľudí, do parlamentu by sa nedostali16.5. 22:12:26