Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. apríla 2011

SDĽ priniesla na vládu zeminu z Bohuníc



Zeminu z okolia jadrovej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach dnes priniesli politici SDĽ na Úrad vlády SR. Aktivita, ktorou chceli ...



Zdieľať
sdl Členovia politickej strany SDĽ pred Úradom vlády SR.Foto: SITABRATISLAVA 13. apríla (WEBNOVINY) – Zeminu z okolia jadrovej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach dnes priniesli politici SDĽ na Úrad vlády SR. Aktivita, ktorou chceli upozorniť na problémy s jadrovou energetikou, privolala na úrad vlády príslušníkov bezpečnostných a záchranných zložiek a polícia zadržala predsedu SDĽ Mareka Blahu a podpredsedu Martina Halasa.


„Vraj teraz skúmajú, či je tá zem rádioaktívna. Je z poľa, kde sa bežne pestujú potraviny, sme prekvapení, aký chaos to vyvolalo,“ povedal pre agentúru SITA hovorca SDĽ Karel Zvolský.

Zvolský dodal, že podľa vyjadrenia polície môžu mať v prípade potvrdenia rádioaktivity zeme politici problémy. Sám sa však nazdáva, že zem by nebezpečná byť nemala, ak však je, je to len ďalší dôvod, aby vláda od jadrových projektov ustúpila. SDĽ od vlády chce, aby zrušila projekt novej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach a zaoberala sa energetickými alternatívami.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Paríž opäť poslal rumunských Rómov domov
<< predchádzajúci článok
V budúcom roku sa otvorí domáci trh s poštovými službami

SDĽ priniesla na vládu zeminu z Bohuníc - diskusné fórum čitateľov