Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

27. mája 2013

Sedinovci sa po hokejovom triumfe radovali aj na dostihochŠvédske hokejové dvojičky Daniel a Henrik Sedinovci sa predminulú nedeľu v drese "troch koruniek" radovali z titulu majstrov sveta, ďalší ich významný športový triumf v Štokholme sa zrodil ...Zdieľať
sedin ŠTOKHOLM 27. mája (WEBNOVINY) - Švédske hokejové dvojičky Daniel a Henrik Sedinovci sa predminulú nedeľu v drese "troch koruniek" radovali z titulu majstrov sveta, ďalší ich významný športový triumf v Štokholme sa zrodil 26. mája.


Na vrcholnom klusáckom míľovom dostihovom súperení Elitloppet v Solvalle pri švédskej metropole totiž tempom 1:10,1 min/km pri stávkovom kurze 5,48 presvedčivo zvíťazil kôň Nahar v majetku bratskej dvojice. V sulke bol kouč Robert Bergh a využil zaváhanie favorizovaného Sebastiana K, víťaza "Naharovej" druhej kvalifikačnej rozjazdy.

Osemročný hnedý valach Nahar nastupoval so zárobkom 4 621 098 milióna SEK počas kariéry (63 vystúpení, 21 prvenstiev), má skvelý osobný rekord 1:09,7 min/km a medzi špičku sa definitívne zaradil triumfom na teste H.K.H. Prins Daniels Lopp v Gävle, ktorý sa konal súbežne so semifinále hokejových MS.

Sedinovci ho kúpili za nezverejnenú sumu začiatkom roka 2012. V nedeľu zarobil dovedna 3,15 milióna SEK, z toho 3 milióny za prvenstvo vo finále.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zuzana Kučová v Paríži prekvapujúco postúpila cez prvé kolo
<< predchádzajúci článok
Z Borussie do Bayernu odchádza po Götzem ďalšia hviezda