Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. októbra 2006

Šéf diplomacie tvrdí, že Fidel Castro sa vráti na čelo krajinyKubánsky líder Fidel Castro sa vráti k moci. V stredu to uviedol minister zahraničných vecí ostrovnej krajiny Felipe Pérez Roque. "Veliteľ Fidel sa úspešne zotavuje a opäť bude viesť revolúciu," ...Zdieľať

HAVANA 4. októbra (WEBNOVINY) - Kubánsky líder Fidel Castro sa vráti k moci. V stredu to uviedol minister zahraničných vecí ostrovnej krajiny Felipe Pérez Roque. "Veliteľ Fidel sa úspešne zotavuje a opäť bude viesť revolúciu," povedal šéf diplomacie pre noviny komunistickej strany Granma. Pérez Roque tentoraz nespresnil termín možného Castrovho návratu. V minulosti avizoval, že by chorý vodca mohol opätovne začať s výkonom svojich štátnických povinností začiatkom decembra.

Fidel Castro 31. júla dočasne poveril svojho mladšieho brata Raúla prezidentskými právomocami, aby sa mohol podrobiť operácii tráviaceho traktu. Jeho dočasný odchod z verejného života vyvolal vo svete množstvo špekulácií v súvislosti s možnosťou zmeny režimu a nastolenia demokracie na Kube.

SITA,AFP,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
USA umožní opravu iránskeho leteckého parku v tretej krajine
<< predchádzajúci článok
Minister pohrozil predvolanému veľvyslancovi KĽDR