Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. júla 2019

Šéf Fedu J. Powell neodíde zo svojho postu ani na priamu výzvu TrumpaAmerický prezident Donald Trump (vľavo) a Jerome Powell, archívna snímka.Zdieľať
Americký prezident Donald Trump (vľavo) a Jerome Powell, archívna snímka. Foto: TASRAP
Washington 10. júla (TASR) - Prezident americkej centrálnej banky (Fed) Jerome Powell nemieni odstúpiť zo svojho postu napriek zvyšujúcemu sa tlaku voči svojej osobe zo strany amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ako uviedol, z vedenia banky neodíde ani vtedy, ak by ho na to Trump priamo vyzval.


"Moja odpoveď znie nie," reagoval Powell na otázku Maxine Watersovej, ktorá predsedá Výboru Snemovne reprezentantov pre finančné služby, či by "sa zbalil a odišiel," ak by to od neho Trump žiadal. "Zo zákona mám mandát na štyri roky a ja si svoje povinnosti mienim splniť," povedal Powell.

Trump už niekoľkokrát otvorene zaútočil na Powella a centrálnu banku za zvýšenie úrokových sadzieb. Fed ich vlani zvýšil celkovo štyrikrát, naposledy v decembri. Trump označil banku za hrozbu pre americkú ekonomiku, ktorá, ako tvrdí, nemôže práve pre menovú politiku Fedu rýchlejšie rásť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hale a Riabkov nenašli spoločnú reč v prípade Venezuely
<< predchádzajúci článok
Aktuálne ochladenie prinieslo so sebou prízemný mráz i nízke teploty

Šéf Fedu J. Powell neodíde zo svojho postu ani na priamu výzvu Trumpa - diskusné fórum čitateľov