Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    F1

08. mája 2020

Šéf Formuly 1 verí, že sa koncom roka budú môcť preteky organizovať aj s divákmiŠéf spoločnosti Liberty Media ako vlastníka motoristického seriálu F1 Chase Carey varuje, že napriek snahe o štart novej sezóne monopostov F1 stále hrozí aj to, že sa v roku 2020 jazdiť vôbec ...Zdieľať
f1_grand_prix_carey_16696 4b760c8832b648e89d83df8f1d0c0918 676x457 8.5.2020  - Šéf spoločnosti Liberty Media ako vlastníka motoristického seriálu F1 Chase Carey varuje, že napriek snahe o štart novej sezóne monopostov F1 stále hrozí aj to, že sa v roku 2020 jazdiť vôbec nebude.


S pribúdajúcim časom je však stále viac reálnejšie, že priaznivci prestížneho motoseriálu nezostanú bez súťaží.

Masívne finančné straty


"Je stále viac lokalít, ktoré chcú alebo môžu v roku 2020 hostiť preteky F1. Veríme tiež, že v závere roka by sme mohli organizovať preteky aj s fanúšikmi," poznamenal Carey.

Seriál zaznamenal masívne finančné straty, keď už desať pretekov zrušili alebo odložili. Za všetkým stojí pandémia koronavírusu. Podľa Careyho vedenie seriálu pracuje na získaní úverov, ktoré by "efjednotke" pomohli v týchto ťažkých časoch.

Aktuálny plán hovorí o štarte sezóny F1 v úvode júla v Rakúsku, po odjazdení dvoch VC by sa seriál na ďalšie dve presunul do Veľkej Británie.

Rokujú s viacerými promotérmi


"Náš cieľ je začať 5. júla v Rakúsku, kde by sme chceli jazdiť aj o týždeň neskôr. Sme v pokročilo procese plánovania nového programu seriálu," povedal Carey.

Po Rakúsku a Veľkej Británii sa ráta s maďarským Hungaroringom a belgickým okruhom Spa-Francorchamps.

Pripustil, že F1 by sa v roku 2020 mohla jazdiť aj na okruhoch, ktoré nepatria do kalendára seriálu. Ako príklad uviedol nemecký Hockenheim, taliansku Imolu či portugalský okruh Portimao.

"Rokujeme s viacerými promotérmi, aby sme pri zostavovaní kalendára vedeli, aké máme možnosti," priznal Carey.


Zdroj: Webnoviny.sk - Šéf Formuly 1 verí, že sa koncom roka budú môcť preteky organizovať aj s divákmi © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zápasy NHL Global Series sa tento rok v Európe neodohrajú, rozhodlo vedenie zámorskej ligy
<< predchádzajúci článok
Djokovič sa možno nakoniec bude musieť zaočkovať proti koronavírusu, myslí si Nadal

Šéf Formuly 1 verí, že sa koncom roka budú môcť preteky organizovať aj s divákmi - diskusné fórum čitateľov