Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. februára 2019

Šéf iránskej diplomacie zavítal do Libanonu, novej vláde chce pomôcťMohammad Džavád Zaríf, archívna snímka.Zdieľať
Mohammad Džavád Zaríf, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Bejrút 10. februára (TASR) - Iránsky minister zahraničných vecí Mohammad Džavád Zaríf v nedeľu vyhlásil, že jeho krajina je pripravená spolupracovať s novou libanonskou vládou a ponúka jej podporu vo všetkých oblastiach.


Zaríf hovoril s novinármi na bejrútskom letisku krátko po prílete do libanonského hlavného mesta, informuje agentúra AP.

Jeho dvojdňová návšteva sa uskutočňuje len niekoľko dní po tom, čo Hasan Nasralláh, vodca Iránom podporovanej organizácie Hizballáh, vyzval vládu Libanonu, aby prijala od Iránu protilietadlové zbrane, elektrickú energiu i lieky.

Nová vláda sa v Libanone vytvorila minulý mesiac. Skončilo sa tým osem mesiacov trvajúce vákuum, ktoré len prehlbovalo hospodárske problémy tejto blízkovýchodnej krajiny. Hizballáh má v novej vláde troch ministrov.

Zaríf zablahoželal libanonským politikom k sformovaniu nového vládneho kabinetu a uviedol, že Irán je pripravený podporiť vládu v Bejrúte tak, ako to len bude možné.

Šéf iránskej diplomacie má v rámci svojej návštevy na programe stretnutia s libanonským prezidentom Michelom Aúnom, premiérom Saadom Harírím i ministrom zahraničných vecí Džibránom Básilom.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Výstava Oživovanie hradov ponúkne nálezy z hradných zrúcanín
<< predchádzajúci článok
Tragédia: Tehotná žena s malým dieťaťom zahynuli pri požiari

Šéf iránskej diplomacie zavítal do Libanonu, novej vláde chce pomôcť - diskusné fórum čitateľov