Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. júna 2006

Šéf ľudovcov EÚ vážne znepokojený novou koalíciou v SRPredseda najsilnejšej frakcie Európskeho parlamentu EPP-ED (Európska ľudová strana - Európski demokrati) Hans-Gert Pöttering vyjadril hlboké znepokojenie nad novou slovenskou vládnou koalíciou tvrdením, ...Zdieľať

BRUSEL 30. júna (WEBNOVINY) - Predseda najsilnejšej frakcie Európskeho parlamentu EPP-ED (Európska ľudová strana - Európski demokrati) Hans-Gert Pöttering vyjadril hlboké znepokojenie nad novou slovenskou vládnou koalíciou tvrdením, že nová vládna zostava vážne poškodí záujmy Slovenska v zahraničí. Šéfa ľudovcov znepokojila predovšetkým účasť Slovenskej národnej strany (SNS) v budúcej vláde. Ide o doteraz najtvrdšiu zahraničnú reakciu na povolebný vývoj.

Víťaz volieb strana Smer-SD, člen Strany európskych socialistov (PES), vstúpi do koalície s Ľudovou stranou-HZDS na čele s kontroverznou osobou Vladimíra Mečiara a nacionalistickou Slovenskou národnou stranou. Koalícia sa vo štvrtok dohodla na rozdelení ministerských kresiel. Strana SNS, ktorej líder Ján Slota sa opakovane hanlivo vyjadroval na adresu menšín, sa ujme ministerstiev školstva, výstavby, regionálneho rozvoja a životného prostredia. ĽS-HZDS bude mať ministrov pôdohospodárstva a spravodlivosti.

"Napĺňa ma úžasom, že najextrémistickejšia xenofóbna strana bude súčasťou budúcej vlády. Tento vývoj sa nedá ospravedlniť nedostatkom vhodných partnerov v slovenskom parlamente a môže to iba poškodiť skutočným záujmom Slovenska," skonštatoval Pöttering, ktorý zároveň vyzval na pokračovanie v reformách naštartovaných premiérom Mikulášom Dzurindom.

SITA,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko v sobotu preberá od Maďarska predsedníctvo V4
<< predchádzajúci článok
Zakladajúci členovia KDH vyzývajú predsedu zvážiť odstúpenie

Šéf ľudovcov EÚ vážne znepokojený novou koalíciou v SR - diskusné fórum čitateľov