Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. septembra 2023

Šéf maďarskej diplomacie Szijjártó príde na predvolebné podujatia na Slovensku, upozorňuje NaďPodpredseda Demokratov a štvorka na kandidátke strany Jaroslav Naď upozornil, že maďarský minister zahraničných vecíZdieľať
switzerland_un_afghanistan_56778 5d6cd6807e934e1c922b335f2f6b0400 676x450 25.9.2023 (SITA.sk) - Podpredseda Demokratov a štvorka na kandidátke strany Jaroslav Naď upozornil, že maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó sa zúčastní na predvolebných podujatiach na Slovensku.


Exminister obrany je toho názoru, že návšteva a osobná účasť Szijjártóa na podujatiach je neprípustná, keďže je naplánovaná len niekoľko dní pred parlamentnými voľbami a bez konzultácie Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Zasahovanie do kampane


Naď zároveň tvrdí, že ide o záujem o zasahovanie do predvolebnej kampane.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023


„Pán Szijjártó mal prednedávnom absolútne neprípustné vyjadrenia na adresu slovenských OČTK (orgánov činných v trestnom konaní) a pri svojej nedávnej návšteve Slovenska mimoriadne neštandardne a v bežnej diplomatickej praxi neprípustne vystupoval na spoločnej tlačovej konferencii s predsedom Smeru-SD Robertom Ficom," tvrdí Naď.

Lepšie by bolo po voľbách


Demokrati si vážia výbornú obrannú spoluprácu s naším južným susedom, avšak dobré susedské vzťahy si podľa Naďa vyžadujú aj to, aby predstavitelia maďarskej vlády nerealizovali kroky, ktoré zasahujú do predvolebnej kampane a do vnútorných záležitostí Slovenska.

„Minister Szijjártó by mal prehodnotiť svoju návštevu Slovenska a odložiť ju na obdobie po slovenských voľbách. Ak tak neurobí sám, očakávame od MZVaEZ SR, že bude maďarskej vláde oficiálne tlmočiť, že aj pre to, že nebolo o plánovanej návšteve Szijjártóa vopred štandardnou diplomatickou cestou informované, je vhodné, aby minister termín svojej návštevy preložil," myslí si podpredseda Demokratov.


Zdroj: SITA.sk - Šéf maďarskej diplomacie Szijjártó príde na predvolebné podujatia na Slovensku, upozorňuje Naď © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Orbán odmieta podporiť Ukrajinu, pokiaľ na svojom území neobnoví práva maďarskej menšiny
<< predchádzajúci článok
Tanky Abrams už sú na Ukrajine a pripravujú sa na posilnenie brigád, oznámil Zelenskyj