Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

01. marca 2010

Šéf MOV J. Rogge ukončil ZOH vo VancouveriPrezident Medzinárodného olympijského (MOV) výboru Jacques Rogge oficiálne ukončil XXI. zimné olympijské hry v kanadskom Vacouveri. Stalo sa tak o 18.58 h miestneho času (už ...Zdieľať
Jacques Rogge

Foto: VANCOUVER 1. marca (WEBNOVINY) - Prezident Medzinárodného olympijského (MOV) výboru Jacques Rogge oficiálne ukončil XXI. zimné olympijské hry v kanadskom Vacouveri. Stalo sa tak o 18.58 h miestneho času (už pondelok 3.58 h SEČ). Rogge na slávnostnom ukončení vyslovil uspokojenie s priebehom ZOH a pochválil organizátorov za dobré hry. "Ďakujem ľuďom Kanady za unikátnu oslavu olympizmu. Máme za sebou 16 nezabudnuteľných dní, počas ktorých sme zažili mnoho veľa silných emócií," uviedol Jacques Rogge, ktorý zároveň pozval športovcov na ďalšie už XXII. zimné olympijské hry v roku 2014 do ruského mesta Soči.

Kanaďania boli s priebehom ZOH spokojní a na záver veľmi oslavovali. "Bol to veľký športový sviatok pre ľudí na celom svete. Demonštrovali sme silu športu, pretože sila to je šport v aréne olympijských hier. A pretože sme tu mali šport, mali sme tu mier," hrdo vyhlásil šéf organizačného výboru XXI. ZOH (VANOC-u) John Furlong a pokračoval: "Tieto olympijské hry nás pozdvihli. Nastal však čas povedať dovidenia a ďakujeme."

Furlong vyzdvihol aj prvú medailu pre Kanadu na domácej olympiáde v histórii, ktorú získal akrobatický lyžiar Alexandre Bilodeau: "Tvoja medaila nám dala priepustku k tomu, aby sme sa cítili ako šampióni." Na adresu hokejového triumfu domáceho šéf VANOC-u výberu doplnil: "Poslednú medailu si budú pamätať generácie ešte veľmi dlho." Na záver svojho prejavu vyjadril Furlong sústrasť pozostalým po zosnulom gruzínskom sánkarovi Nodarovi Kumaritašvilim, ktorý zahynul po havárii v ľadovom tobogane vo Whistleri počas tréningu v deň otvorenia ZOH 2010.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Aj záverečný ceremoniál zvládol Vancouver výborne
<< predchádzajúci článok
V Kanade veľké oslavy domáceho zlata

Šéf MOV J. Rogge ukončil ZOH vo Vancouveri - diskusné fórum čitateľov