Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

03. mája 2015

Šéf na pohľadanie: Pozrite sa, čo urobil pre zamestnancov"Najlepší šéf sveta" si trvalo znížil plat o 90 percent. Pozrite sa, čo s nim urobil.Zdieľať
Šéf na pohľadanie: Pozrite sa, čo urobil pre zamestnancov

 

Riaditeľ americkej spoločnosti Gravity Payments Dan Price si nedávno znížil vlastný plat o 90 percent, aby ho mohol zvýšiť zamestnancom. Svojím krokom spôsobil desiatkam pracovníkov príjemný šok.

Šéf roka?
 
"Môj plat generálneho riaditeľa je v porovnaní s platom bežných ľudí smiešny, je to absurdné," uviedol zakladateľ firmy na výrobu platobných procesorov pre New York Times. Američan, ktorý ročne zarába milión dolárov, preto svoj plat znížil o 90 percent. Peniaze rozdelil medzi svojich zamestnancov.

Price, ktorý jazdí na 12 rokov starom aute značky Audi uviedol, že jeho jediným zdrojom márnotratnosti, do ktorého je ochotný investovať, je snowboarding a zdvíhanie činiek. V rozhovore uviedol, že je neprípustné, aby jeho zamestnanci zarábali menej ako 70-tisíc dolárov ročne, a tak sa vzdal svojho platu, aby v priebehu troch rokov tento cieľ dosiahol.

Šéf na pohľadanie: Pozrite sa, čo urobil pre zamestnancovV praxi to znamená, že štyridsiatim pracovníkom pobočky v Seattli bude zvýšený plat o desaťtisíce dolárov, tridsiatim zamestnancom sa plat od budúceho mesiaca zdvojnásobí. "Je absurdné, koľko som ešte donedávna zarábal a koľko dostávali moji zamestnanci. Ten rozdiel je naozaj markantný. Som síce kapitalista, ale k tomuto radikálnemu kroku ma nedonútil trh," zdôvodnil Price svoje rozhodnutie, za ktoré si vyslúžil obrovský potlesk.

Slzy aj krik
 
"Moja mama sa rozplakala, keď som jej oznámila túto novinku," uviedla 25-ročná Nydelis Ortiz, ktorá teraz začne zarábať viac ako jej rodičia spolu.

"Trvalo nám pár minút, kým sme pochopili, čo povedal," uviedol jeden zo zamestnancov Phillip Akhavan, ktorý okamžite volal svojej manželke. Muž, ktorý predtým zarábal 43 tisíc dolárov ročne, si čoskoro polepší o ďalších 27-tisíc. "Spadla mi sánka. Zvýšenie platu zmení život mne aj mojim blízkym," dodal zamestnanec, ktorý si nemyslí, že šéfov ťah je marketingový trik. "Ak by aj bol, bol by poriadne drahý," dodal Akhavan.

Nová minimálna mzda v spoločnosti po zvýšení dosiahne 70 tisíc dolárov, čiže presne toľko, koľko si bude vyplácať samotný riaditeľ. Je to o 20 tisíc dolárov viac ako aktuálna priemerná mzda v USA.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na reklamy na internete kliká na Slovensku viac žien než mužov
<< predchádzajúci článok
Video: Ako vie skresliť vaše predstavy alkohol? Tu je tvrdá realita

Šéf na pohľadanie: Pozrite sa, čo urobil pre zamestnancov - diskusné fórum čitateľov