Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. marca 2019

Šéf Penty J. Haščák je ochotný vypovedať v kauze sms Marianovi K.Na archívnej snímke Jaroslav HaščákZdieľať
Na archívnej snímke Jaroslav Haščák Foto: TASR/Martin Baumann
Bratislava 19. marca (TASR) – Šéf Penty Jaroslav Haščák je ochotný vypovedať v kauze údajného posielania textových správ podnikateľovi Marianovi K. Zároveň sa cíti byť poškodený. Pre TASR to uviedol hovorca finančnej skupiny Martin Danko.


Haščák mal podľa Danka kontaktovať príslušného vyšetrovateľa na základe medializovaných informácií, ktoré sa objavili v štvrtok (14. 3.) večer. "Pán Haščák sa cíti byť výrazne poškodený súvislosťami, v akých sa objavilo jeho meno, a tým, že je spájaný s udalosťami, s ktorými nemá nič spoločné. V prípade, že majú príslušné orgány záujem o jeho vysvetlenie, je pripravený ho čo najskôr poskytnúť," povedal pre TASR.

Haščák tvrdí, že nikdy s podnikateľom Marianom K. ani v náznakoch nekomunikoval na tému fyzickej likvidácie ktorejkoľvek osoby. Uviedol to v reakcii na medializované informácie, že mu mal Marian K. poslať SMS správu "Inak pracujem na odj...ní ču..ka." a Haščák mu mal odpísať "Povieme si, keď budeme spolu."

Väzobne stíhaného podnikateľa Mariana K. obvinili z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka, pri ktorej zavraždili aj jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú. Kuciakovu likvidáciu si mal obvinený objednať pre jeho novinársku prácu. Dvojicu zavraždili 21. februára 2018 v jej dome vo Veľkej Mači. Za Kuciakovu vraždu zaplatil objednávateľ minimálne 70.000 eur. Okrem Mariana K. sú obvinení aj Alena Zs., Tomáš Sz., Miroslav M. a Zoltán A. Sú vo väzbe.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Peruánskeho exprezidenta Toledu nakrátko zatkli v USA pre opitosť
<< predchádzajúci článok
ZRÁŽKA TROCH ÁUT SO ZVEROU: Päť ľudí sa zranilo

Šéf Penty J. Haščák je ochotný vypovedať v kauze sms Marianovi K. - diskusné fórum čitateľov