Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. júla 2013

Šéfka zahraničia EÚ žiada prepustiť exprezidenta MursíhoVysoká predstaviteľka Európskej únie pre zahraničnú politiku Catherine Ashtonová v stredu počas návštevy Egypta požadovala prepustenie zosadeného prezidenta Muhammada Mursího. Toho zvrhla ...Zdieľať
ashtonova KÁHIRA 18. júla (WEBNOVINY) - Vysoká predstaviteľka Európskej únie pre zahraničnú politiku Catherine Ashtonová v stredu počas návštevy Egypta požadovala prepustenie zosadeného prezidenta Muhammada Mursího.


Toho zvrhla 3. júla armáda a odvtedy ho zadržiava na neznámom mieste. "Bola som uistená, že sa má dobre. Bola by som ho rada videla," povedala Ashtonová novinárom Káhire.

V egyptskej metropole sa stretla so zástupcami nového vedenia krajiny, ktorých vyzvala na čo najrýchlejší návrat k budovaniu demokracie.

Okrem iných rokovala s dočasným premiérom Házimom al-Biblávím, generálom Abd al-Fattáhom as-Sísím stojaci za Mursího zosadením či predstaviteľmi Moslimského bratstva.

Do krajiny zmietanej politickou krízou pricestovala dva týždne po zvrhnutí Mursího a len jeden deň po tom, ako sa ujala funkcie nová prechodná vláda. Tá by mala krajinu doviesť k parlamentným voľbám, ktoré sú naplánované na začiatok roka 2014.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čaká nás horúci štvrtok
<< predchádzajúci článok
Obamovci blahoželali Mandelovi k 95. narodeninám

Šéfka zahraničia EÚ žiada prepustiť exprezidenta Mursího - diskusné fórum čitateľov