Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. júla 2010

Šéfom SIS vraj bude Rastislav KáčerRiaditeľom Slovenskej informačnej služby (SIS) by sa mal stať Rastislav Káčer. Agentúre SITA to potvrdili viaceré ...Zdieľať
bez nazvu O šéfovi SIS by mala dnes rokovať Koaličná rada.

Foto: SITA/Nina Bednáriková BRATISLAVA 14. júla (WEBNOVINY) – Riaditeľom Slovenskej informačnej služby (SIS) by sa mal stať Rastislav Káčer. Agentúre SITA to potvrdili viaceré zdroje z SDKÚ-DS. Káčer bol päť rokov veľvyslancom v USA. Predtým pracoval rôznych pozíciách pre slovenskú vládu. Svoju kariéru začal ako politický analytik ministerstva zahraničných vecí, kde sa prepracoval na vedúceho analytického oddelenia. V rokoch 1994 až 1998 pracoval na veliteľstve NATO v Bruseli. Po návrate z Bruselu sa stal vedúcim Oddelenia politického plánovania a generálnym riaditeľom pre bezpečnostnú politiku a multilaterálne vzťahy na ministerstve. V roku 2001 sa stal štátnym tajomníkom ministerstva obrany, kde bol zodpovedný za rokovania a prístupový proces Slovenska do NATO.

O šéfovi SIS by mala dnes rokovať Koaličná rada. Riaditeľa SIS si má vybrať premiérka Iveta Radičová, ktorá údajne už odmietla viaceré stranícke nominácie na tento post z SDKÚ-DS.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SHMÚ varuje pred vysokými teplotami i búrkami
<< predchádzajúci článok
Fico bude sledovať, ako bude vláda pomáhať ľuďom