Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

20. januára 2020

Šéfov veľkých svetových firiem klimatické zmeny veľmi nezaujímajú, najviac ich trápi reguláciaKlimatická kríza sa stala v roku 2019 oprávnene svetovou témou číslo jedna a už niekoľko rokov vo zvýšenej miere trápi vedcov, demonštrujúcich študentov, médiá a čoraz väčšiu časť svetovej ...Zdieľať
protesty 676x451 20.1.2020 (Webnoviny.sk) - Klimatická kríza sa stala v roku 2019 oprávnene svetovou témou číslo jedna a už niekoľko rokov vo zvýšenej miere trápi vedcov, demonštrujúcich študentov, médiá a čoraz väčšiu časť svetovej populácie.


Tomuto trendu sa postupne, hoci pomaly, prispôsobujú aj politici - v mnohých krajinách sú na vzostupe ekologické strany a o potrebe bojovať proti klimatickým zmenám stále viac hovoria aj predstavitelia tradičných strán a lídri najsilnejších krajín.

Prieskum pred Davosom


Existuje však skupina ľudí, ktorá tento trend zatiaľ nezachytila a klimatické zmeny ich jednoducho nezaujímajú. Sú to šéfovia veľkých svetových firiem.

Ako vidno z výsledkov rozsiahleho prieskumu analytickej skupiny PwC, ktorý zverejňuje každoročne tesne pred pravidelným januárovým zasadnutím Svetového ekonomického fóra v Davose, klimatické zmeny a iné ekologické problémy nepovažujú šéfovia veľkých firiem za veľkú hrozbu.

V rebríčku záležitostí, ktoré vnímajú ako najväčšie hrozby, sa umiestnili až na jedenástom mieste.

Vedú obavy z regulácie


Naopak, na prvom mieste výrazne vedú ich obavy z prílišnej regulácie priemyslu v ich domovských krajinách, nasledujú obavy z obchodných vojen, populizmu v politike, a pomerne rozšírená je aj obava z nedostatku kvalifikovanej pracovnej sily.

Pre porovnanie, prílišná regulácia trápi 38 percent, zatiaľ čo klimatické zmeny len 24 percent šéfov veľkých spoločností.

Prieskum PwC sa uskutočňoval v septembri a októbri 2019 na vzorke 1 581 riaditeľov veľkých firiem. Tie analytická skupina vybrala na základe HDP jednotlivých krajín tak, aby vo vzorke boli zastúpené všetky hospodársky významné svetové regióny.


Zdroj: Webnoviny.sk - Šéfov veľkých svetových firiem klimatické zmeny veľmi nezaujímajú, najviac ich trápi regulácia © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mníchovský súd poslal do väzenia muža, ktorý nabádal ženy, aby si dávali elektrické šoky
<< predchádzajúci článok
Časti Španielska sužuje silný vietor, dážď aj prudké sneženie, dvaja ľudia zomreli

Šéfov veľkých svetových firiem klimatické zmeny veľmi nezaujímajú, najviac ich trápi regulácia - diskusné fórum čitateľov