Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. novembra 2012

Šéfredaktor poľského denníka končí, v Smolensku TNT nenašliŠéfredaktor poľského denníka Rzeczpospolita prevzal zodpovednosť za utorňajší článok, podľa ktorého sa na mieste nehody vládneho lietadla pri ruskom Smolensku našli stopy výbušnín. V ...Zdieľať
polsko si pripomina tragediu pri smol MOSKVA 2. novembra (WEBNOVINY) - Šéfredaktor poľského denníka Rzeczpospolita prevzal zodpovednosť za utorňajší článok, podľa ktorého sa na mieste nehody vládneho lietadla pri ruskom Smolensku našli stopy výbušnín.


V piatok o tom informovala ruská tlačová agentúra RIA Novosti, ktorá poukazuje na oznámenie Tomasza Wróblewského, že v záujme ochrany dobrého mena denníka odstupuje z funkcie.

Údajný nález zvyškov trinitrotoluénu a nitroglycerínu v troskách leteckého špeciálu totiž dementovali samotní poľskí vyšetrovatelia.

Rzeczpospolita, ktorá v článku neuvádzala žiadne zdroje, si následne priznala pochybenie, pričom v tejto veci zvolala tlačovú konferenciu a zverejnila vyhlásenie na svojom internetovom portáli.

Nehoda pri Smolensku sa odohrala 10. apríla 2010 a vyžiadala si životy 96 Poliakov vrátane vtedajšieho prezidenta Lecha Kaczyńského a ďalších významných osobností. Poľská delegácia smerovala na spomienkové podujatie v ruskej Katyni pri príležitosti 70. výročia zavraždenia 22 tisíc poľských dôstojníkov a príslušníkov inteligencie príslušníkmi sovietskej tajnej služby.

Nehoda a hľadanie jej príčin spôsobili napätie vo vzťahoch medzi Ruskom a Poľskom. Ruská vyšetrovacia komisia viní z nehody poľských pilotov, ktorí sa rozhodli pristáť v hmle. Poľsko však pripisuje zodpovednosť aj ruským letovým dispečerom, ktorí neposkytli posádke dostatočne presné informácie.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Matovičovci môžu spôsobiť nemalé problémy farárom
<< predchádzajúci článok
Sulíkovci sú pobúrení, nesúhlasia s ospravedlnením Lexovi