Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. septembra 2021

Šeliga otvorene skritizoval Kolíkovú, ministerka spravodlivosti sa bojí KolláraNárodnej rady SR Juraj Šeliga (Za ľudí) v relácii Na telo na televízii Markíza ...Zdieľať
img_7033 676x451 26.9.2021 (Webnoviny.sk) - Národnej rady SR Juraj Šeliga (Za ľudí) v relácii Na telo na televízii Markíza otvorene kritizoval ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú. Ako skonštatoval, od ministerky očakáva, že v aktuálnej situácii bude stáť v prvej línii.

Od Kolíkovej očakáva rýchle opatrenia


Za posledný týždeň som Máriu Kolíkovú nevidel. Hovorím to preto, lebo som kritizoval aj Romana Mikulca a teraz kritizujem Máriu Kolíkovú. V ťažkej situácii čakáme že ministerka spravodlivosti a minister vnútra ponúknu rýchle riešenia,“ povedal Šeliga s tým, že Kolíková môže ostať ministerkou, ale očakáva od nej rýchle opatrenia.

Podľa Šeligu sa šéfka rezortu spravodlivosti bojí predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina). „Boris Kollár je taká povaha, že keď mu trochu brnknete do nosa tak on vyskočí z kože, tak sa asi bojí, že či mu nevezme ministerstvo,“ dodal. Doplnil, že mu nebola ponúknutá pozícia ministra spravodlivosti.

Minister vnútra musí stabilizovať situáciu


Šeliga sa vyjadril aj ku Romanovi Mikulcovi. Ak minister vnútra rýchlo nestabilizuje situáciu na Úrade inšpekčnej služby (ÚIS) a v Policajnom zbore, bude vo svojej funkcii neudržateľný.

Šéf rezortu vnútra si zároveň podľa Šeligu nie je vedomý, že spravil niečo nezákonné alebo niečo čo by mohlo spochybniť prácu vyšetrovateľov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Šeliga otvorene skritizoval Kolíkovú, ministerka spravodlivosti sa bojí Kollára © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Talianska univerzita ocenila Kuciaka a Kušnírovú za ich prínos k boju za ochranu ľudských práv
<< predchádzajúci článok
Čaputová ostáva najdôveryhodnejším politikom, Heger predbehol Sulíka a stúpol aj Fico

Šeliga otvorene skritizoval Kolíkovú, ministerka spravodlivosti sa bojí Kollára - diskusné fórum čitateľov